5 najważniejszych elementów niezbędnych do pracy w domu – ergonomiczne artykuły biurowe

5 najważniejszych elementów niezbędnych do pracy w domu – ergonomiczne artykuły biurowe

Pandemia koronavirusa dotknęła przedsiębiorstwa na całym świecie i wiele osób zaczęło pracować w domu. Jednak dla wielu osób stało się to korzystne, a wiele osób nie zauważyło żadnych rzeczywistych zmian w swojej wydajności czy efektywności. Jest to postrzegane przez wiele firm, które obecnie postrzegają pracę zdalną jako realną opcję w przyszłości, nawet po zakończeniu pandemii. Ale oznacza to, że praca w domu będzie stałym elementem wyposażenia dla wielu osób, więc ważne jest, aby mieć dobrą konfigurację domowego biura. Zebraliśmy 5 najważniejszych zadań, które należy wykonać w domu, aby zapewnić ergonomiczną i wydajną powierzchnię biurową.

Konfiguracja komputera

Jest to ważna część pracy w domu i powinieneś mieć pewność, że masz maszynę, która nadąży za Twoim codziennym obciążeniem pracą. Jednak wielu z nas nie ma zbyt wiele miejsca w domu, więc duże komputery stacjonarne i ekrany nie są idealne do pracy w domu. Laptop jest o wiele bardziej elastyczny do pracy w domu, ponieważ można go łatwo odłożyć w razie potrzeby dodatkowego miejsca, bez konieczności demontażu i sortowania kabli. Jeśli Twoja praca nie ma budżetu na inwestycje w nowy sprzęt, warto zainwestować w jeden z nich samemu, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń w domu.

Ergonomiczny fotel biurowy

Wiele osób korzysta z różnych przestrzeni podczas pracy w domu, takich jak sofa czy stół w jadalni. Jednak może to być straszne dla pleców i naprawdę należy korzystać z ergonomicznego krzesła do pracy przy biurku podczas pracy w domu. Jeśli Twoja firma cieszy się, że możesz zabrać meble z biura do domu, to może warto wybrać się po krzesło do pracy przy biurku. Jeśli nie, to powinieneś pomyśleć o zakupie odpowiedniego, ergonomicznego krzesła do pracy w biurze, aby mieć pewność, że Twoje plecy są odpowiednio podparte.

Domowe biurko

Posiadanie dedykowanej przestrzeni do pracy w domu jest niezbędne do zapewnienia wysokiej wydajności pracy. Praca przy kuchennym stole lub na sofie zbytnio rozprasza uwagę i łatwo możesz ulec pokusie zrobienia czegoś innego. Przeznaczenie miejsca do prawidłowej pracy i poświęcenie czasu na pracę może prowadzić do większej produktywności.

Stojak na laptopa

Wydaje się, że to drobnostka, ale w rzeczywistości może mieć duży wpływ na Twój dzień pracy i prowadzić do lepszej wydajności. Stojak lub uchwyt na laptopa pozwala idealnie dopasować go ergonomicznie do idealnej wysokości do Twoich potrzeb. Oznacza to, że nie będziesz tulił się do biurka, a ekran laptopa będzie faktycznie na wysokości głowy, idealnej dla Twojej postawy. Może Cię to zaskoczyć, o ile lepiej będziesz się czuł w ciągu dnia, więc zdecydowanie zastanów się nad podstawką pod laptopa.

Dobre Wifi

Pracując w domu, najprawdopodobniej będziesz głównie pracował poza połączeniem wifi i czasem może to być powolne lub mieć słaby sygnał. Nawet jeśli płacisz za szybki Internet, możesz mieć problemy z dostępem do internetu w domu z czarnymi punktami sygnału. Zazwyczaj jest to spowodowane tym, że meble i inne ściany blokują sygnał twojego routera, więc będzie on słabszy na górze niż np. na dole. Prostym rozwiązaniem jest zakup kilku przedłużaczy zasięgu wifi, które pomogą wzmocnić sygnał w pomieszczeniach, które mają słabe połączenie.

Więcej na http://ferid.pl/

Previous Czym jest rozjaśnianie zębów?
Next Czym jest FOMO i jak sobie z nim radzić?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Pacjenci z nowotworami krwi mają utrudniony dostęp do nowych terapii

Rośnie liczba zachorowań na nowotwory krwi. Problemem w ich leczeniu jest niska dostępność specjalistów z dziedziny hematologii i utrudniony dostęp do nowoczesnych terapii. Ścieżka refundacyjna dla nowych leków stosowanych w przebiegu chorób hematoonkologicznych trwa w Polsce

Life&Style 0 Comments

Zabieg na cellulit: Co naprawdę działa?

Jeśli przeszkadza ci cellulit, nie jesteś sam. Nasze pragnienie pozbycia się – lub przynajmniej zmniejszenia – cellulitu doprowadziło do powstania wielu możliwości leczenia. Przy tak wielu zabiegach na zewnątrz, może

Life&Style 0 Comments

Pielęgnacja i czyszczenie okularów progresywnych

Obecnie około jedna piąta światowej populacji używa okularów do korekcji wzroku. Oczywiście podczas noszenia okularów brudzą się z kurzu, kropli różnych płynów, odcisków palców i innych śladów tłuszczu. Brudne soczewki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź