Aparat na zęby na noc

Aparat na zęby na noc

Wiele osób ma wstydliwy problem krzywych lub zatłoczonych zębów. Jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań problemu ortodontycznego jest uzyskanie aparatu, ale z coraz większą liczbą nastolatków, a nawet dorosłych potrzebujących wyprostowanych zębów, istnieje inna opcja znana jako Invisalign.

Invisalign to przejrzysty zestaw twardych plastikowych wyrównań, które są dopasowane do jamy ustnej. Należy je sprawdzać i wymieniać w ciągu pierwszych kilku miesięcy pracy przy ustawianiu zębów we właściwej pozycji. Invisalign jest preferowanym wyborem dla dorosłych i nastolatków, ponieważ są one praktycznie niewidoczne ze względu na ich przejrzystość. Jednakże, jak w każdym przypadku, istnieją zarówno za jak i przeciw stosowaniu Invisalign. Ważne jest, aby znać wszystkie szczegóły zanim zdecydujesz się na dopasowanie wyrównań w gabinecie dentystycznym lub ortodontycznym.

Zalety aparatów na noc

Istnieje kilka korzyści wynikających z zastosowania aparatu Invisalign zamiast tradycyjnego aparatu metalowego. Oto kilka zalet przejrzystego zestawu alignerów:

– Wygoda: Invisalign jest o wiele bardziej komfortowy fizycznie do noszenia. Ponieważ nie ma żadnych przewodów ani klamer, nie musisz się martwić o bolesne rysy czy przecięcia w ustach. Są one gładkie i nie powodują podrażnień w ustach. Wyrównanie jest podobne do ustnika i nie ma żadnych ostrych krawędzi.

– Są bardziej atrakcyjne: Ponieważ Invisalign jest przejrzysty, nie pozostawia ust pełnych metalu. Innymi słowy, są one bardziej atrakcyjne dla oka, a większość ludzi nawet nie będzie wiedziała, że je nosisz. Oznacza to, że możesz się swobodnie uśmiechać i nie musisz czuć się zbyt przytomny. Z tego powodu nie ma ograniczeń wiekowych, a dorośli często preferują tę metodę leczenia ortodontycznego.

– Wygoda: Invisalign stał się normą w zakresie prostowania zębów, co oznacza, że nie musisz mieć do czynienia z metalowym aparatem ortodontycznym. To sprawia, że są one bardzo wygodne, zwłaszcza, że są dostępne na szeroką skalę.

– Można je zdejmować: Aparaty Invisalign można zdejmować do jedzenia, mycia zębów i nitkowania. Jest to coś, czego nie można zrobić z aparatem słuchowym. Pozwala on na spożywanie pożądanych pokarmów i praktykowanie lepszej higieny jamy ustnej, co pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób dziąseł podczas procesu prostowania zębów. Nie musisz się martwić o utknięcie cząsteczek jedzenia, co ma miejsce w przypadku tradycyjnego aparatu.

– Minimalna konserwacja: Nieprawidłowe ustawienie aparatu wymaga minimalnej konserwacji. Z czasem mogą stać się obrzydliwe, gdy je nosisz, ale możesz je odświeżyć, używając szczoteczki do zębów zanurzonej w niewielkiej ilości wybielacza i wody. Szorowanie ich przez minutę wyeliminuje wszelkie plamy. Musisz to robić tylko co drugi dzień.

http://jadczyk-stomatolog.pl/a/ltom,aparat-ortodontyczny-zakladany-na-noc

Previous Instrukcja składania do druku
Next Jak kolor płytek wpływa na nasz nastrój?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co to jest Botox?

Botox jest lekiem, którego lekarze od lat używają do leczenia zmarszczek i fałdów twarzy. Botox to markowa nazwa toksyny wytwarzanej przez bakterię Clostridium botulinum. Istnieją inne marki, takie jak Dysport

Life&Style 0 Comments

Głośniki w ofercie avantgarde-acoustic.pl

Miłośnicy muzyki przykładają ogromną wagę do sprzętu, który posiadają. Elementem, o którym nie zapominają są oczywiście głośniki. To dzięki nim można cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie. Obecnie producenci oferują

Life&Style 0 Comments

Czym charakteryzuje się alkoholizm mężczyzn?

Alkoholizm męski jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie. Według międzynarodowych statystyk liderami pod względem ilości alkoholu na mieszkańca są Francja, Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania. W Azji prym wiedzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź