Błędy popełniane przy pielęgnacji auta

Błędy popełniane przy pielęgnacji auta

Jeśli ktoś lubi dbać i czyścić swój samochód, to musi wiedzieć, jak robić to odpowiednio, aby przypadkiem go nie uszkodzić czy nie zarysować. Sprawdź opinie ekspertów z witchcraft.org.pl

Wydaje się, że pielęgnacja samochodu to prosta czynność – nie do końca tak jest. Podczas czyszczenia można bowiem w bardzo łatwy sposób uszkodzić karoserię, mimo że zgodnie z zamierzeniem chciało się tylko poprawić jej wygląd. Poniżej znajdują się podpowiedzi na temat tego, jak prawidłowo dbać o auto, aby uniknąć zarysowań.

Przede wszystkim nie można do pielęgnacji samochodu używać domowych środków do czyszczenia. Mimo że są one dobre w przypadku czyszczenia powierzchni domowych, to niekoniecznie będą odpowiednie do czyszczenia samochodu. Jeśli zamiast specjalnego szamponu samochodowego użyje się płynu do mycia naczyń, to lakier stanie się matowy. A jeśli tapicerkę albo kierownicę zacznie się smarować kremem do rąk, to skóra się odbarwi i może zacząć ścierać się szybciej. Zdarza się, że używa się płynu do mycia kominków albo grilla na felgi aluminiowe – mimo że nalot zostanie usunięty, to usunięty zostanie także lakier.

Czyszczenie samochodu gąbką nie jest dobrym pomysłem, mimo że wielu tak sądzi. Nawet jeśli jest to gąbka bardzo miękka, to może ona porysować karoserię. Dzieje się tak przez drobinki piasku, jakie znajdują się w zagłębieniach gąbki. Do takiej pielęgnacji najbardziej nadają się ręczniki z mikrofibry, bo można z nich wypłukać zanieczyszczenia. Aby mycie samochodu mogło być dla niego bezpieczne, trzeba na początek dokładnie go spłukać oraz przygotować dwa wiadra z wodą. Do jednego trzeba dolać szampon samochodowy, a w drugim ma się znajdować woda do płukania ręcznika.

Zobacz też >> speedmotors.pl

Myjka ciśnieniowa jest teoretycznie bezpieczna dla lakieru, ale trzeba pamiętać, że należy jej odpowiednio używać. Chodzi o to, aby nie umieszczać jej zbyt blisko lakieru, bo może się on trwale porysować. Powinna się znajdować w odległości 10-15 cm od powierzchni czyszczonej. Jest to szczególnie ważne przy myciu kół, ponieważ można za pomocą wody uszkodzić czujnik ABS. Także emblematy umieszczone na powierzchni łatwo oderwać, jeśli działa się na nie dużym strumieniem wody pod ciśnieniem.

Następna zasada, o jakiej warto pamiętać, to ta, że nie warto przecierać karoserii na sucho. Nawet jeśli samochód wydaje się czysty, to prawdopodobnie znajduje się na nim nawet cienka warstwa kurzu. Jeśli zechce się go zetrzeć miękką szmatką, to powstaną na lakierze drobne rysy, które w konsekwencji doprowadzą do zmatowienia lakieru. Jeśli nawet cienka warstwa kurzu jest dla właściciela drażniąca, to najlepiej udać się na myjnię.

Nie można nakładać żadnych preparatów na nagrzaną karoserię samochodu, ponieważ szybko wyschną na słońcu. Mowa tutaj o wosku, szamponie czy preparacie do usuwania owadów. Przez takie zaniedbanie na lakierze mogą pojawić się plamy trudne do usunięcia.

Jeśli chodzi o ptasie odchody, to trzeba je zmywać od razu. Od razu, kiedy zauważy się na samochodzie taki rodzaj zanieczyszczenia, trzeba je zmyć. Inaczej lakier stanie się na stałe odbarwiony.

Odwiedź też oto-moto-gratka.pl

 

Previous Jak rozpoznać wściekliznę u psa?
Next Leczenie zaćmy – zabiegi jednodniowe

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Maszyny polerskie – rodzaje

Zastosowanie technik polerowania pozwala na wykończenie półwyrobów z metalu, drewna i kamienia. Możliwość precyzyjnej korekcji daje produktowi dokładne parametry wymiarowe odpowiednie do określonych zadań. Nowoczesne maszyny do polerowania to różne

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki Shiny Garage

Shiny Garage to marka posiadająca angielską nazwę, ale jest to firma rdzennie polska. Założona została w 2012 roku przez grupę zapaleńców zainspirowanych faktem że ich pasja, czyli detailing samochodowy, była

Motoryzacja 1Comments

Polskich kierowców czekają kolejne podwyżki

O 25,7 proc. wzrosły w I półroczu wpływy towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu składki na ubezpieczenia komunikacyjne cywilne (OC). To pierwszy tak wyraźny wzrost od lat. Jednocześnie wciąż rosną koszty ubezpieczycieli – wypłacone

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź