Co robi ortodonta i czym jest ortodoncja?

Co robi ortodonta i czym jest ortodoncja?

W końcu zdecydowałeś się na uśmiech swoich marzeń, ale komu powinieneś zaufać, aby przeprowadzić ten zabieg i dać mu idealny rezultat? Pomożemy Ci zrozumieć różnicę między ortodontą a dentystą, abyś mógł podejmować najlepsze decyzje dla swojego uśmiechu.

Czy zastanawiasz się, „Co to jest ortodonta?” lub po prostu chcesz wiedzieć więcej o możliwościach leczenia dostępnych dla Ciebie, a następnie przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ortodoncji.

Co to jest ortodonta?

Ortodonci są specjalistami stomatologami, którzy są przeszkoleni w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nieprawidłowości zębowych i twarzowych. Zapewniają oni szeroki zakres możliwości leczenia w celu wyprostowania krzywych zębów, naprawienia złych zgryzów i prawidłowego ustawienia szczęk. Chociaż ortodonci są znani przede wszystkim z prostowania zębów, mogą również pomagać w bolesnych i źle ustawionych ugryzieniach, ruchach zębów spowodowanych złymi nawykami, takimi jak ssanie kciuka, a nawet w niektórych formach bezdechu sennego. Jeśli zastanawiasz się, co ortodonta może zrobić dla Twojego uśmiechu, powinieneś umówić się na wizytę w celu dokonania oceny – bez konieczności wystawiania skierowania.

Jaka jest różnica między ortodontą a dentystą?

Ortodonci i dentyści mają wiele podobieństw – pracują razem, aby pomóc Ci poprawić ogólny stan zdrowia Twojej jamy ustnej – ale w rzeczywistości działają na bardzo różne sposoby. Dentyści zajmują się szerokim zakresem zagadnień związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Natomiast ortodonta jest specjalistą w dziedzinie stomatologii, który zajmuje się wyłącznie prostowaniem zębów i ustawianiem szczęk.

Aby pacjenci mogli podejmować świadome decyzje dotyczące leczenia, należy mieć świadomość kilku kluczowych różnic między ortodontą a dentystą:

Dentyści

Dentysta ogólny jest podobny do Twojego rodzinnego lekarza pierwszego kontaktu – są to wysoko wykwalifikowani lekarze ogólni, którzy mogą diagnozować i leczyć problemy i powszechne choroby, które dotykają Twoich zębów, jamy ustnej i dziąseł.

Dentyści uzyskują ogólny stopień dentystyczny.

Są oni ekspertami w dziedzinie ogólnej opieki stomatologicznej i konserwacji zębów dla wszystkich grup wiekowych. Wykonują oni również zabiegi kosmetyczne, takie jak wybielanie zębów, licówki porcelanowe i korony.

W przeciwieństwie do ortodontów, dentyści nie są szkoleni na uczelni w zakresie zakładania aparatów ortodontycznych lub nadzorowania innych zabiegów ortodontycznych.

Większość lekarzy ogólnych skieruje pacjentów i ich własne rodziny wymagające opieki ortodontycznej do wyspecjalizowanych ortodontów.

Ortodonci

Ortodonci są zarejestrowanymi specjalistami stomatologami, którzy ukończyli dodatkowe trzy lata nauki na studiach stacjonarnych z zakresu ortodoncji, wzrostu i rozwoju twarzy, biologii i biomechaniki (posiadają dyplom lekarza stomatologa ogólnego + lekarza specjalisty ds. ortodoncji). Każdego roku na 5 akredytowanych australijskich uniwersytetach kształci się tylko 3-4 ortodontów i tylko najlepsi dentyści są wybierani do tych programów szkoleniowych.

Ortodonci są ekspertami w zakresie wzrostu twarzy i rozwoju stomatologii. Diagnozują oni i leczą krzywe zęby, złe ukąszenia i źle ustawione szczęki.

Ortodonci są ekspertami w zakresie wszystkich opcji i technologii opieki ortodontycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

http://delasens.pl/

Previous Export chemikaliów
Next Jak prawidłowo przechowywać opony?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Higiena jamy ustnej – czyli jak dbać o zęby w domu?

Regularne szczotkowanie zębów jest skutecznym sposobem utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Liczy się nie tylko systematyczność ale też technika mycia zębów. Robiąc to w sposób prawidłowy można ograniczyć ryzyko powstania

Life&Style 0 Comments

Głośniki w ofercie avantgarde-acoustic.pl

Miłośnicy muzyki przykładają ogromną wagę do sprzętu, który posiadają. Elementem, o którym nie zapominają są oczywiście głośniki. To dzięki nim można cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie. Obecnie producenci oferują

Life&Style 0 Comments

Co to jest Botox?

Botox jest lekiem, którego lekarze od lat używają do leczenia zmarszczek i fałdów twarzy. Botox to markowa nazwa toksyny wytwarzanej przez bakterię Clostridium botulinum. Istnieją inne marki, takie jak Dysport

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź