Co to jest Botox?

Co to jest Botox?

Botox jest lekiem, którego lekarze od lat używają do leczenia zmarszczek i fałdów twarzy. Botox to markowa nazwa toksyny wytwarzanej przez bakterię Clostridium botulinum. Istnieją inne marki, takie jak Dysport i Xeomin. Botoks jest terminem, który słyszy się najczęściej, ponieważ była to pierwsza wstrzykiwana toksyna botulinowa.

Jak wykorzystywany jest Botox?

Najczęstszym powodem, dla którego lekarze używają Botoxu jest redukcja wyglądu zmarszczek na twarzy. Ale uzyskanie zastrzyku z botoksu może pomóc w leczeniu innych chorób, takich jak:

  • Silne pocenie się pod pachami (hiperhydroza)
  • Dystonia szyjna, zaburzenie neurologiczne, które powoduje poważne skurcze mięśni szyi i ramion
  • Mruganie, którego nie można kontrolować (blefaroskurcz)
  • Oczy skierowane w różnych kierunkach (zez)
  • Przewlekła migrena
  • Nadmierna aktywność pęcherza

Jak działa Botox?

Botoks blokuje sygnały z nerwów do mięśni. Wstrzyknięty mięsień nie może się kurczyć. To sprawia, że zmarszczki się rozluźniają i zmiękczają.

Botoks jest najczęściej stosowany na linie czoła, kurze łapki (linie wokół oka) i zmarszczki. Botoks nie pomoże w przypadku zmarszczek spowodowanych przez słońce lub grawitację.

Jak działa procedura Botoxu?

Uzyskanie Botoksu zajmuje tylko kilka minut. Nie będziesz potrzebował znieczulenia. Dostawca używa małej igły do wstrzykiwania Botoxu do określonych mięśni tylko z niewielkim dyskomfortem.

Pełne wejście w życie trwa zazwyczaj od 7 do 14 dni. Najlepiej unikać alkoholu na co najmniej 1 tydzień przed zabiegiem. Należy również zaprzestać przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych na 2 tygodnie przed zabiegiem, aby zapobiec siniakom.

Unikaj pocierania miejsca wstrzyknięcia przez 24 godziny, aby nie rozprzestrzeniać Botoxu na innym obszarze. Lekarz może również powiedzieć, aby pozostać w pozycji pionowej przez 4 godziny po zastrzykach i wziąć dzień wolny od ćwiczeń.

Jak długo trwa ujęcie z botoksu?

Efekty działania Botoxu będą trwały od 3 do 6 miesięcy. Ponieważ działanie mięśni powoli powraca, linie i zmarszczki zaczynają pojawiać się ponownie i muszą być leczone ponownie. Linie i zmarszczki często pojawiają się mniej poważne z czasem, ponieważ mięśnie kurczą się.

http://celinemed.pl/

Previous 6 Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich mebli biurowych
Next Instrukcja składania do druku

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Głośniki w ofercie avantgarde-acoustic.pl

Miłośnicy muzyki przykładają ogromną wagę do sprzętu, który posiadają. Elementem, o którym nie zapominają są oczywiście głośniki. To dzięki nim można cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie. Obecnie producenci oferują

Life&Style 0 Comments

Jakie owoce można umieścić w wyciskarce?

Wyciskarki to urządzenia, które są w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym gatunkiem owoców. Z niektórych przygotują klarowny sok, z innych mus. Wspólną cechą będzie jednak ogromna zawartość cennych witamin

Life&Style 0 Comments

Pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny ?

Wybór pierścionka zaręczynowego bardzo często zaczyna się od pytania o to czy kupować złoty czy raczej srebrny. Odpowiedź na to pytanie może nastręczać trudności, ale trzeba wiedzieć, że to nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź