Co to jest leczenie uzależnienia od narkotyków?

Co to jest leczenie uzależnienia od narkotyków?

Leczenie narkomanii to trochę mylący termin – oznacza, że osoby uzależnione są „lepsze” po otrzymaniu jakiejś formy leczenia. Naprawdę, wyzdrowienie z uzależnienia jest zobowiązaniem na całe życie, które wymaga ciągłej uwagi i opieki. Nawet osoby, którym udało się wyleczyć z nałogu przez wiele lat, muszą pamiętać o swoim potencjale do nawrotu nałogu i muszą używać narzędzi, których nauczyli się podczas leczenia, aby mu zapobiec.

Słowo „rehabilitacja” oznacza również, że ktoś jest korygowany po niewłaściwym zachowaniu, co jest zgodne z napiętnowaniem społeczeństwa wobec uzależnienia. Częścią procesu rehabilitacji jest to, aby osoby z uzależnieniami i ich rodziny nauczyły się, że uzależnienie jest kwestią biologii, a nie moralności.

Więc, co to jest odwyk narkotykowy? Odwyk lub leczenie odwykowe to proces, w którym ludzie z uzależnieniami:

 • Usuń ich ciało z substancji i usuń zapotrzebowanie organizmu na lek
 • Wypłukać leki i ich toksyczne metabolity z ich organizmu
 • Odzyskiwanie zdrowia po fizycznym zniszczeniu uzależnienia
 • Przejście od skrajnie negatywnej psychologii aktywnego uzależnienia do pozytywnej psychologii wyzdrowienia
 • Odzyskać normalne, zdrowe praktyki społeczne
 • Nauczyć się radzić sobie z życiem i jego czynnikami stresogennymi bez stosowania substancji i zachowań, które mogłyby pomóc w radzeniu sobie z nimi.
 • Zrozumieć, że powrót do zdrowia jest zobowiązaniem do wstrzemięźliwości na całe życie.
 • Stać się gotowym do podjęcia działań naprawczych, które są niezbędne do utrzymania ożywienia gospodarczego przez całe życie

Proces Rehabilitacji Narkotykowej

Proces rehabilitacji narkotykowej odbywa się w kilku fazach. Przecież przejście od uzależnienia fizycznego i psychicznego do zdrowego i szczęśliwego stylu życia jest dużą zmianą.

Ważne jest, aby w trakcie procesu rehabilitacji narkotykowej odpowiednio zająć się krokami, które należy podjąć. Istnieją cztery etapy wychodzenia z uzależnienia:

 1. Ocena

Ocena uzależnienia jest szczególnie krytyczną częścią procesu rehabilitacji. Osoby z uzależnieniami od substancji są bardzo skryte. Jest to część podstawowej psychologii uzależnienia, wzmocniona obawami przed aresztowaniem za posiadanie i osądem ze strony rodziny i przyjaciół.

Proces oceny wymaga zdobycia zaufania i przełamania tej skrytej natury. Indywidualna potrzeba określenia, które substancje zostały użyte i jaki jest zakres ich użycia.

Ponad połowa osób uzależnionych od narkotyków ma ukryte zaburzenie zdrowia psychicznego. Używanie substancji i zaburzenia zdrowia psychicznego są ze sobą ściśle powiązane, a każde z nich może powodować i utrwalać drugie. W związku z tym istotne jest, aby zidentyfikować wszelkie współwystępujące zaburzenia zdrowia psychicznego i leczyć je w tym samym czasie, co uzależnienie. W przeciwnym razie szanse na powodzenie w wyzdrowieniu znacznie się zmniejszają.

 1. Detox

Aby powrócić do zdrowia po użyciu substancji, ludzie muszą najpierw przejść przez proces pozbywania się z organizmu substancji i ich toksycznych metabolitów. Proces ten nazywany jest detoksykacją, czyli detoksykacją. Kiedy organizm oczyszcza się z substancji, dochodzi do nieprzyjemnych doświadczeń związanych z wycofywaniem się z organizmu.

Detoksykacja z powodu spożywania alkoholu może być niebezpieczna, nawet zagrażająca życiu. Osoby regularnie spożywające alkohol powinny skonsultować się z lekarzem lub wziąć udział w medycznie nadzorowanym programie detoksykacji przed zaprzestaniem jego stosowania.

Dla wielu osób uzależnionych strach przed wycofaniem się z nałogu jest główną barierą w ucieczce przed nałogiem, a strach ten nie pozwala im nawet spróbować. Na szczęście wycofanie się z nałogu i detoksykacja narkotyków nie muszą być strasznym doświadczeniem. Uczestnicząc w programie detoksykacji medycznej, ludzie mogą bezpiecznie i komfortowo przejść przez to doświadczenie.

 1. Rehabilitacja

Proces rehabilitacji jest największą częścią programu leczenia uzależnień. To tutaj rozwiązywane są podstawowe przyczyny uzależnień. W przypadku większości osób uzależnionych od substancji, ich używanie nie polega już na używaniu ich w celach haju. Zamiast tego, stało się to powtarzalnym, codziennym procesem unikania objawów odstawienia i ucieczki od ich rzeczywistości. Rehabilitacja narkotykowa jest procesem, w ramach którego identyfikuje się i rozwiązuje głębokie problemy związane z uzależnieniem.

Przejdź  do strony: https://odwyknarkotykowy.pl/ aby dowiedzieć się więcej

Previous Próbował uniknąć odpowiedzialności - skłamał, że jest chory na koronawirusa
Next Jak działają agencje rekrutacyjne

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Higiena jamy ustnej – czyli jak dbać o zęby w domu?

Regularne szczotkowanie zębów jest skutecznym sposobem utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Liczy się nie tylko systematyczność ale też technika mycia zębów. Robiąc to w sposób prawidłowy można ograniczyć ryzyko powstania

Life&Style 0 Comments

Dziecku trzeba kupować zarówno zabawki tradycyjne, jak i nowoczesne

Zakup odpowiedniej zabawki na prezent dla dziecka wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Wybór powinien być dobrze przemyślany, a w przypadku starszych pociech z nimi skonsultowany. Nigdy nie wiadomo bowiem, czy dziecko bardziej ucieszy się

Life&Style 0 Comments

Głośniki w ofercie avantgarde-acoustic.pl

Miłośnicy muzyki przykładają ogromną wagę do sprzętu, który posiadają. Elementem, o którym nie zapominają są oczywiście głośniki. To dzięki nim można cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie. Obecnie producenci oferują

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź