Co to jest leczenie uzależnienia od narkotyków?

Co to jest leczenie uzależnienia od narkotyków?

Leczenie narkomanii to trochę mylący termin – oznacza, że osoby uzależnione są „lepsze” po otrzymaniu jakiejś formy leczenia. Naprawdę, wyzdrowienie z uzależnienia jest zobowiązaniem na całe życie, które wymaga ciągłej uwagi i opieki. Nawet osoby, którym udało się wyleczyć z nałogu przez wiele lat, muszą pamiętać o swoim potencjale do nawrotu nałogu i muszą używać narzędzi, których nauczyli się podczas leczenia, aby mu zapobiec.

Słowo „rehabilitacja” oznacza również, że ktoś jest korygowany po niewłaściwym zachowaniu, co jest zgodne z napiętnowaniem społeczeństwa wobec uzależnienia. Częścią procesu rehabilitacji jest to, aby osoby z uzależnieniami i ich rodziny nauczyły się, że uzależnienie jest kwestią biologii, a nie moralności.

Więc, co to jest odwyk narkotykowy? Odwyk lub leczenie odwykowe to proces, w którym ludzie z uzależnieniami:

 • Usuń ich ciało z substancji i usuń zapotrzebowanie organizmu na lek
 • Wypłukać leki i ich toksyczne metabolity z ich organizmu
 • Odzyskiwanie zdrowia po fizycznym zniszczeniu uzależnienia
 • Przejście od skrajnie negatywnej psychologii aktywnego uzależnienia do pozytywnej psychologii wyzdrowienia
 • Odzyskać normalne, zdrowe praktyki społeczne
 • Nauczyć się radzić sobie z życiem i jego czynnikami stresogennymi bez stosowania substancji i zachowań, które mogłyby pomóc w radzeniu sobie z nimi.
 • Zrozumieć, że powrót do zdrowia jest zobowiązaniem do wstrzemięźliwości na całe życie.
 • Stać się gotowym do podjęcia działań naprawczych, które są niezbędne do utrzymania ożywienia gospodarczego przez całe życie

Proces Rehabilitacji Narkotykowej

Proces rehabilitacji narkotykowej odbywa się w kilku fazach. Przecież przejście od uzależnienia fizycznego i psychicznego do zdrowego i szczęśliwego stylu życia jest dużą zmianą.

Ważne jest, aby w trakcie procesu rehabilitacji narkotykowej odpowiednio zająć się krokami, które należy podjąć. Istnieją cztery etapy wychodzenia z uzależnienia:

 1. Ocena

Ocena uzależnienia jest szczególnie krytyczną częścią procesu rehabilitacji. Osoby z uzależnieniami od substancji są bardzo skryte. Jest to część podstawowej psychologii uzależnienia, wzmocniona obawami przed aresztowaniem za posiadanie i osądem ze strony rodziny i przyjaciół.

Proces oceny wymaga zdobycia zaufania i przełamania tej skrytej natury. Indywidualna potrzeba określenia, które substancje zostały użyte i jaki jest zakres ich użycia.

Ponad połowa osób uzależnionych od narkotyków ma ukryte zaburzenie zdrowia psychicznego. Używanie substancji i zaburzenia zdrowia psychicznego są ze sobą ściśle powiązane, a każde z nich może powodować i utrwalać drugie. W związku z tym istotne jest, aby zidentyfikować wszelkie współwystępujące zaburzenia zdrowia psychicznego i leczyć je w tym samym czasie, co uzależnienie. W przeciwnym razie szanse na powodzenie w wyzdrowieniu znacznie się zmniejszają.

 1. Detox

Aby powrócić do zdrowia po użyciu substancji, ludzie muszą najpierw przejść przez proces pozbywania się z organizmu substancji i ich toksycznych metabolitów. Proces ten nazywany jest detoksykacją, czyli detoksykacją. Kiedy organizm oczyszcza się z substancji, dochodzi do nieprzyjemnych doświadczeń związanych z wycofywaniem się z organizmu.

Detoksykacja z powodu spożywania alkoholu może być niebezpieczna, nawet zagrażająca życiu. Osoby regularnie spożywające alkohol powinny skonsultować się z lekarzem lub wziąć udział w medycznie nadzorowanym programie detoksykacji przed zaprzestaniem jego stosowania.

Dla wielu osób uzależnionych strach przed wycofaniem się z nałogu jest główną barierą w ucieczce przed nałogiem, a strach ten nie pozwala im nawet spróbować. Na szczęście wycofanie się z nałogu i detoksykacja narkotyków nie muszą być strasznym doświadczeniem. Uczestnicząc w programie detoksykacji medycznej, ludzie mogą bezpiecznie i komfortowo przejść przez to doświadczenie.

 1. Rehabilitacja

Proces rehabilitacji jest największą częścią programu leczenia uzależnień. To tutaj rozwiązywane są podstawowe przyczyny uzależnień. W przypadku większości osób uzależnionych od substancji, ich używanie nie polega już na używaniu ich w celach haju. Zamiast tego, stało się to powtarzalnym, codziennym procesem unikania objawów odstawienia i ucieczki od ich rzeczywistości. Rehabilitacja narkotykowa jest procesem, w ramach którego identyfikuje się i rozwiązuje głębokie problemy związane z uzależnieniem.

Przejdź  do strony: https://odwyknarkotykowy.pl/ aby dowiedzieć się więcej

Previous Próbował uniknąć odpowiedzialności - skłamał, że jest chory na koronawirusa
Next Jak działają agencje rekrutacyjne

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są raczej przemyślane

Gwiazda twierdzi, że do zakupów odzieżowych podchodzi strategicznie. Woli kupić mniej ubrań, ale za to lepszej jakości. Często czeka również na sezonowe przeceny. – Na pewno nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są

Life&Style 0 Comments

Jak rozpoznać wściekliznę u psa?

Wścieklizna to jedna z najstarszych chorób wirusowych, jakie zna ludzkość, choć jednak towarzyszy nam od tysiącleci, nadal jesteśmy wobec niej bezradni. Pisał o niej już Arystoteles, a my nadal musimy

Life&Style 0 Comments

Pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny ?

Wybór pierścionka zaręczynowego bardzo często zaczyna się od pytania o to czy kupować złoty czy raczej srebrny. Odpowiedź na to pytanie może nastręczać trudności, ale trzeba wiedzieć, że to nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź