Dlaczego Polacy coraz częściej pożyczają w parabankach?

Dlaczego Polacy coraz częściej pożyczają w parabankach?

Coraz bardziej rośnie popularność pożyczek pozabankowych i już na stałe zagościły wśród ofert na rynku produktów finansowych. Pojawia się wiele atrakcyjnych ofert, a warunki spłaty oraz samo otrzymanie pożyczki jasne i proste.

Opinie klientów na temat podmiotów pozabankowych znacząco się zmieniła na korzyść w ostatnim czasie. Natomiast jakiekolwiek ryzyko związane z wzięciem pożyczki pozabankowej jest równe zero.

Wszelkie formalności łatwiej, niż myślisz

Jeśli chcemy się starać o kredyt bankowy musimy być przygotowani na duże ilości dokumentów, jak np. zaświadczenia o wysokości dochodów czy zaświadczenie o pracy. Dodatkowo obowiązkowo czeka nas wizyta w ZUS-ie czy urzędzie skarbowym, jeśli składamy wniosek jako przedsiębiorca. Wszystko zajmuje naprawdę dużo czasu oraz energii, ponieważ przy jednym spotkaniu nie zdołamy dokonać wszystkich formalności.

Natomiast w przypadku pożyczek w parabankach załatwianie formalności wygląda zupełnie inaczej. Chociażby dlatego, że firmy nie obowiązuje prawo bankowe co znacznie skraca listę dokumentów potrzebnych do otrzymania pożyczki. Najważniejsze znaczenie ma kwota na jaką wnioskujemy, jednak przy mniejszych sumach wystarczy sam dowód osobisty, posiadanie obywatelstwa polskiego, numer telefonu czy konta bankowego. Jeśli chodzi o większe sumy pieniędzy dodatkowych dokumentów nie potrzeba bardzo wiele, wystarczy np. tylko zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach.

Korzystne promocje w parabankach

Tak zwane chilówki często proponują klientom bardzo ciekawe promocje i oferty pożyczek. Najczęściej możemy się spotkać z propozycją, w której pierwsza pożyczka jest za darmo kiedy oddaje się dokładnie tyle co się pożyczyło. To oczywiście w przypadku tych pożyczek krótkoterminowych o małych kwotach, które nie są oprocentowane. To bardzo korzystna propozycja, ponieważ nie musimy się martwić o dodatkowe koszty. Oferta najczęściej skierowana jest do nowych klientów, którzy jeszcze nie korzystali z usług parabanków. Należy pamiętać oczywiście o terminowym spłacie rat, aby nie zostały naliczone odsetki.

Pożyczki dostępne online

Nawet bez wychodzenia z domu możesz dostać pożyczkę w parabanku, wystarczy tylko dostęp do internetu. W obecnych czasach mamy bardzo dużo obowiązków i jesteśmy zabiegani, a taka forma dokonywania formalności może być wspaniałym rozwiązaniem. Placówka stacjonarna może być oddalona od miejsca zamieszkania lub po wyjściu z pracy będziemy stać w korkach i nie zdążymy dojechać na czas. Natomiast dokonując formalności online czas skraca się do minimum i co najważniejsze możemy ich dokonać o dowolnej porze, nie zwracając uwagi na godziny otwarcia placówki. Ta forma składania wniosków w parabankach ma coraz większe grono zwolenników i nic dziwnego, bo to bardzo wygodny i prosty sposób.

Pożyczki pozabankowe dla każdego

Korzystne oferty parabanków trafiają do szerokiego grona odbiorców. Obecnie coraz więcej osób dostrzega zalety tej formy pożyczki. Najczęściej są to osoby, które mają niską zdolność kredytową lub są zadłużone. W takim przypadku starając się o kredyt w banku otrzymywana jest odmowa. Natomiast zwracając się do podmiotu pozabankowego sytuacja jest zdecydowanie korzystniejsza. Pożyczkobiorca jest w lepszej sytuacji i ma większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Kolejną grupą osób, które mogą skorzystać z ofert parabanków to seniorzy. Ponieważ jedynym dochodem dla nich jest renta, a często na bardzo niskim poziomie w porównaniu do potrzeb. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, wykup lekarstw lub terapie czy rehabilitacje. Należy wspomnieć także o należnym odpoczynku po wielu latach pracy. Niestety często na to wszystko osobom starszym brakuje pieniędzy, ale mogą zgłosić się do oddziału parabanku i złożyć wniosek.

Pożyczki udzielane w parabankach to również dobra oferta dla studentów, którzy nie wykazują stałego dochodu i dlatego nie mogą liczyć na kredyt w banku. Kolejna grupa to osoby bezrobotne oraz zatrudnione okresowo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parabanki przychylnie rozpatrują wnioski od takich potencjalnych pożyczkobiorców.

Artykuł powstał we współpracy z portalem czerwona-skarbonka.pl.

Previous Fotoobrazy na płótnie - świetny pomysł na prezent
Next O różnych typach i rodzajach drukarek

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Sięgnij po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 4 lipca do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Eksperci NCBR zapraszają 4 lipca do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu na spotkanie z cyklu NCBR dla Firm.

Strefa Biznesu 0 Comments

Transport kurierem bez problemów

Z usług kurierskich korzystamy niemal wszyscy – nie tylko przy zamawianiu niewielkich, lekkich przedmiotów. Często wysyłamy za pośrednictwem firm świadczących takie usługi paczki znacznie większe, których dostarczenia poczta się nie

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki – rodzaje, zastosowanie

Drukarki są stałym elementem wyposażenia każdego biura. Zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowym. Pomimo tego, że coraz więcej dokumentów przesyłamy sobie drogą elektroniczną, nie zanosi się na to, żeby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź