Epilacja – zabieg depilacji zbędnego owłosienia

Epilacja – zabieg depilacji zbędnego owłosienia

Większość ciała człowieka pokryta jest owłosieniem. Od zarania ludzkości, w procesie ewolucji, przestawało ono stopniowo pełnić swoją funkcję ochronną. Mimo to, niemal na całym ciele ludzkim do dziś zachowało się delikatne meszkowate owłosienie. Zazwyczaj są to krótkie, jasne i cienkie włoski. Zdarza się jednak, że włoski te są grubsze, ciemniejsze i wyraźnie widoczne. Stają się problemem natury estetycznej, mającym wpływ na samoocenę. Jak temu zaradzić i jaką metodę zastosować?

Trochę historii depilacji 

Mimo iż owłosienie stanowi problem jedynie natury estetycznej, już w starożytności kobiety jak i mężczyźni poddawali się mniej lub bardziej bolesnym zabiegom w celu jego wyeliminowania. W Egipcie, Grecji czy Rzymie, gładkie ciało było synonimem piękna, estetycznej wrażliwości i wysokiego statusu społecznego. Aby usunąć zbędne owłosienie, używano cukrowych mikstur i wosku pszczelego. Stosowano również kamienie, pumeksy i ostre muszle.

Ważnym czynnikiem depilacyjnych rytuałów były również względy klimatyczne i geograficzne, a co za tym idzie religijne. Stąd w krajach europejskich, gdzie ciała zakrywano dość szczelnie od stóp do głów, moda na depilację przyszła dość późno. Prawdziwa rewolucja, dająca zielone światło zabiegom pozbywania się owłosienia u kobiet jak i u mężczyzn, nastąpiła na początku zeszłego stulecia i trwa z powodzeniem do dziś.

Współczesne metody depilacji

Niektóre z obecnie stosowanych narzędzi i metod to współczesne warianty starożytnych sposobów eliminacji zbędnego owłosienia. Między innymi:

  • maszynka do golenia – stosowana do codziennej pielęgnacji owłosionych miejsc. Maszynki dla kobiet nieznacznie różnią się od tych przeznaczonych dla mężczyzn kolorem, kształtem i położeniem ostrza, dostosowanym do odpowiednich partii ciała. Włosy po goleniu maszynką odrastają szybko, a czasami ich wzrost staje się bardziej intensywny.
  • depilator elektryczny – za pomocą szybko obracających się chwytaków, wałek depilatora wyrywa włosy wraz z cebulką. Efekt stosowania depilatora utrzymuje się na kilka tygodni. Sam zabieg jest dość bolesny, szczególnie w miejscach wrażliwych, a w niektórych partiach wręcz niemożliwy ze względu na ból.
  • depilacja woskiem – zapewnia komfort gładkiej skóry do 4-5 tygodni. Jest to metoda dość bolesna i nie dla każdego. Przeciwwskazaniem są żylaki, popękane naczynka, obrzęki, alergie, choroby skóry i niska krzepliwość krwi.

Epilacja – na czym polega?

Dużą popularnością cieszą się obecnie zabiegi epilacji, czyli laserowego usuwania owłosienia. Jest to metoda najbardziej efektywna, a zastosowana systematycznie i w odpowiednich odstępach czasowych, daje możliwość pozbycia się “odrastającego” problemu na długie lata. W Klinice Murano, do epilacji stosowany jest laser aleksandrytowy Arion, który jest najskuteczniejszym na rynku urządzeniem do depilacji wszystkich partii ciała.

„W Klinice Murano do epilacji używany jest laser aleksandrytowy. Laser ten emituje impulsy o długości fali 755 nm. Jego podstawową zaletą jest to, iż usuwa on zarówno ciemne jak i jaśniejsze i cienkie włoski. Posiada również system chłodzenia, który znacznie zmniejsza bolesność zabiegu” – źródło: klinikamurano.com/oferta_epilacja-depilacja-laserowa_266.html.

Działanie lasera polega na emitowaniu wiązki światła przez skórę, wprost do mieszka włosowego i niszczy jego cebulkę. Skóra przy tym pozostaje nienaruszona. Podczas procesu usuwania cebulek włosowych, stosuje się system chłodzący, dzięki któremu nie ma potrzeby znieczulać poddanej zabiegowi powierzchni.

Tradycyjne metody usuwania owłosienia mają tylko jedną przewagę nad zabiegiem laserowym. Można z nich korzystać cały rok. Na zabieg laserowy Klinika Murano zaprasza w okresie jesienno-zimowym, ze względu na mniejszą intensywność działania promieni słonecznych na skórę o tej porze roku. Trzeba również pamiętać o bezwzględnym unikaniu słońca, zarówno przed i po zabiegu, z uwagi na możliwość wystąpienia przebarwień.

Previous O zagrożeniach w internecie
Next Zatrzymany już po kilku godzinach

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Głośniki w ofercie avantgarde-acoustic.pl

Miłośnicy muzyki przykładają ogromną wagę do sprzętu, który posiadają. Elementem, o którym nie zapominają są oczywiście głośniki. To dzięki nim można cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie. Obecnie producenci oferują

Life&Style 0 Comments

Pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny ?

Wybór pierścionka zaręczynowego bardzo często zaczyna się od pytania o to czy kupować złoty czy raczej srebrny. Odpowiedź na to pytanie może nastręczać trudności, ale trzeba wiedzieć, że to nie

Life&Style 0 Comments

Nerwica zawodowa, czyli stres i strach w pracy

Choć stres kojarzy nam się negatywnie, to są w życiu sytuacje, w których jest on naturalny, czy wręcz pożądany, bo motywuje do działania. Jest tak zwłaszcza w środowisku biznesowym, gdzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź