Export chemikaliów

Export chemikaliów

Eksport chemikaliów to bardzo dobry pomysł na biznes. Szacuje się, że tylko w Niemczech jest to rocznie obrót na poziomie około 200 miliardów euro, a jednocześnie to tylko około 4,5 procenta całego rynku światowego, gdzie szacunki sięgają 5 bilionów euro. Kwoty są więc ogromne, trudne do wyobrażenia więc nie powinno być zaskoczenia, że coraz więcej firm chce na tym polu zaistnieć i sprzedawać swoje chemikalia. Jednocześnie tak naprawdę to właśnie na chemii opiera się współczesny świat. Chemikalia mogą być jednak niebezpieczne, dlatego eksport jest w tym względzie obwarowany licznymi przepisami, wymogami, ograniczeniami.

Podstawowe przepisy

Mówiąc o podstawowych przepisach można pomyśleć, że to swego rodzaju żart, ponieważ tak naprawdę tych różnych prawnych uwarunkowań jest bardzo dużo i wiele z nich jest uzależnione od innych przepisów więc można mówić o tym, żę to wszystko jest jak system naczyń połączonych. Duże znaczenie mają tutaj również ogólne przepisy UE, które stanowią w ramach dyrektywy REACH jak powinno się organizować fizyczny transport substancji chemicznych w zależności od tego jakie środek transportu będzie w danej sytuacji wykorzystywany. Znaczenie ma klasyfikacja, oznakowanie substancji chemicznych.

Jeśli eksportowana substancja będzie dodatkowo istotna ze względu gospodarczego albo militarnego dla Państwa to dodatkowo mogą być obostrzenia co do tego jak eksport będzie realizowany. Takie środki mogą również podlegać notyfikacji eksportu, pojawiają się kwoty eksportowe, a w skrajnych przypadkach może być tak, że w ogóle eksport takich przedmiotów nie będzie możliwy.

Substancje bezpieczne i niebezpieczne

Dla przewozu substancji chemicznych wielkie znaczenie ma to czy transportowane produkty mają charakter bezpiecznych czy niebezpiecznych produktów. W praktyce substancji całkowicie bezpiecznych tak naprawdę nie ma i nawet woda może się okazać czasami niebezpieczna. Jeśli w grę wchodzą substancje, które grożą wybuchem to dodatkowe ograniczenia i wymagania w ramach eksportu mogą się pojawiać. Jest tego faktycznie sporo więc będzie trzeba dobrze zapoznać się z tym jak to wygląda i jakich obowiązków możemy się spodziewać.

Numery CAS i karty charakterystyki

Bardzo ważną kwestią dla eksportu chemikaliów będą zasady swobodnego oznakowania. Taką podstawową opcją będzie Umer CAS a więc unikalny numer nadawany dla każdej substancji. Aby go określić trzeba mieć wiedzę ekspercką albo też mieć dostęp do karty, która będzie charakteryzować daną substancję. Karta charakterystyki jest to dokument standaryzowany, w którym jest dokładnie opisane z czym mamy do czynienia i jakie potencjalne zagrożenia może nieść za sobą taka substancja gdy będzie miała kontakt z człowiekiem abo kontakt z naturą. Tam również dowiemy się jak ją przechowywać i co powinno się zrobić w przypadku, gdy ta substancja zostanie uwolniona. Znajdziemy również opis ogólnych właściwości. Karta musi być zawsze dołączona do fizycznego przewozu chemicznych substancji i powinna być łatwo dostępna, tłumaczona na język lokalny.

Więcej na http://pomoc-chemiczne.pl/

Previous Czym jest absorpcja w procesie chłodzenia?
Next Co robi ortodonta i czym jest ortodoncja?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak zwiększyć widoczność firmy w wyszukiwarce internetowej?

Dobra widoczność firmy w wyszukiwarce internetowej, czyli wysoka pozycja w naturalnych (organicznych) i reklamowych (linki sponsorowane AdWords) wynikach wyszukiwania na frazy związane z profilem działalności, to klucz do biznesowego sukcesu.

Wiadomości 0 Comments

Najmniejsze przedsiębiorstwa mocno odczują podwyżkę cen prądu

Ceny energii są stabilne, wzrosły za to opłaty za sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej. Dlatego od stycznia odbiorcy w Polsce zapłacą rachunki wyższe średnio o kilka procent. Podwyżkę dotkliwiej odczują przedsiębiorstwa, zwłaszcza te

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie wyposażenie gabinetu kosmetycznego?

Liczba klientów, którzy regularnie odwiedzają salony kosmetyczne stale się zwiększa. Wizytówką salonu jest panująca w nim miła atmosfera, czystość, szeroki zakres oferowanych w nim zabiegów, profesjonalny personel oraz dobrej jakości

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź