Hipoalergiczne kosmetyki do makijażu

Hipoalergiczne kosmetyki do makijażu

Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które skarżą się na różnego rodzaju alergie. Szczególnie uciążliwe i kłopotliwe jest to dla kobiet, które z tego powodu nie mogą stosować upiększających kosmetyków do makijażu oczu i twarzy. Na szczęście istnieje na rynku cała gama kosmetyków hipoalergicznych, które można stosować przy skórze skłonnej do alergii i nadwrażliwych oczach.

Co wywołuje reakcje alergiczne oczu i skóry wokół nich ?

Konwencjonalne kosmetyki zawierają dużą liczbę składników, które mogą okazać się uczulające dla osób, które posiadają skórę skłonną do podrażnień. Najczęściej są to różnego rodzaju konserwanty, substancje zapachowe i barwniki, takie jak: nikiel, karmin czy tlenki żelaza i chromu. Wchodzą one w skład popularnych cieni do powiek, pudrów, podkładów czy tuszów do rzęs.

W przypadku pojawienia się nieprzyjemnych objawów w postaci opuchlizny, swędzenia czy łzawienia po zastosowaniu zwykłych kosmetyków, należy je natychmiast odstawić. Po złagodzeniu objawów warto zaopatrzyć się w preparaty hipoalergiczne, które nie powinny wywoływać reakcji alergicznych w okolicach oczu. Dodatkowo, wykonując makijaż na wrażliwych powiekach należy pamiętać aby omijać delikatne miejsca w okolicach worka spojówkowego. Najlepiej, w takim przypadku, zrezygnować z malowania kresek, stosowania cieni i tuszy przy wewnętrznym kąciku oka.

Aby zredukować potencjalnie niebezpieczny wpływ alergenów na nadwrażliwe oczy, kupując kosmetyki do makijażu, należy zawsze sprawdzić czy zostały one przebadane okulistycznie i dermatologicznie. Dzięki temu można znacznie zminimalizować zagrożenie wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych.

Hipoalergiczne tusze i cienie dla wrażliwych oczu

Ze względu na bliski kontakt z okiem, kosmetyki hipoalergiczne pozbawione są składników alergizujących. Jednak, podczas ich produkcji, niezbędne jest zastosowanie konserwantów, które chronią preparaty przed drobnoustrojami i przedłużają ich żywotność. W przypadku kłopotów z nadwrażliwymi oczami, dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie cieni w jasnych kolorach, ponieważ zawierają one niewielkie ilości niedrażniących barwników. Należy unikać ciemnych cieni, ponieważ ilość barwników połączonych w preparacie może spowodować powstanie uczulenia.

Tusze do oczu często wywołują uczulenia. Szczególnie niebezpieczne są tusze wodoodporne, które zawierają składniki utrwalające, które okazują się silnie alergizujące. Osobom, które borykają się z problemem nadwrażliwych oczu zalecane są zabiegi naturalnego farbowania rzęs henną.

Łzawienie i podrażnienie oczu. Jak sobie z tym radzić?

Może się zdarzyć, że nawet kosmetyki hipoalergiczne wywołają podrażnienie. Co zrobić w takiej sytuacji ? Przede wszystkim jak najszybciej je zmyć, a oczy przepłukać czystą wodą i wpuścić krople łagodzące. W przypadku pojawienia się opuchlizny, można zastosować delikatne okłady z herbaty lub rumianku a na skórę wokół oczu nanieść krem redukujący podrażnienia.

Prawidłowy demakijaż –  podstawa zdrowych oczu

Całodzienny makijaż należy zawsze zmyć przed udaniem się na spoczynek. Przy nadwrażliwych oczach demakijaż trzeba wykonywać bardzo delikatnie i starannie, tak aby dokładnie pozbyć się resztek kosmetyków. Najlepiej wykonywać go kosmetykami bez tłuszczu i o pH naturalnym dla oczu. Płatki kosmetyczne nasączone płynem należy przyłożyć do powiek i po chwili delikatnie zmywać makijaż, aż do momentu uzyskania czystego wacika.

Dowiedz się więcej o hipoalergicznych komsetykach do makijażu oczu na http://patrycja-zarychta.pl/makijaz-naturalny/qfj/kosmetyki-hipoalergiczne-w-kontekscie-makijazu-oczu.html

Previous Jak skutecznie handlować zlotem?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są raczej przemyślane

Gwiazda twierdzi, że do zakupów odzieżowych podchodzi strategicznie. Woli kupić mniej ubrań, ale za to lepszej jakości. Często czeka również na sezonowe przeceny. – Na pewno nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są

Life&Style 0 Comments

Wyciskarka wolnoobrotowa na całe owoce

W końcu się zanurzyłeś i kupiłeś wyciskarkę. Koniec z płaceniem niebotycznych cen za świeżo wyciskany sok tylko po to, żebyś mógł go naprawić. Zanim zaczniesz rozpylać produkty, jest kilka rzeczy,

Life&Style 0 Comments

Aparat na zęby na noc

Wiele osób ma wstydliwy problem krzywych lub zatłoczonych zębów. Jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań problemu ortodontycznego jest uzyskanie aparatu, ale z coraz większą liczbą nastolatków, a nawet dorosłych potrzebujących wyprostowanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź