Instrukcja składania do druku

Instrukcja składania do druku

W tym miejscu postaramy się podać informacje poświęcone składaniu ulotek i broszur, wyjaśniając problemy, z jakimi borykają się Państwo przy tworzeniu dzieł sztuki oraz sposób, w jaki należy dostarczać gotowe do złożenia pliki graficzne.

Ulotki składane występują w wielu odmianach, od pojedynczej składanej A4 do karty okolicznościowej A6. W zależności od wielkości i ilości fałdów, istnieje wiele czynników projektowych. Każdy rodzaj będzie lepiej dostosowany do różnych celów i informacji, które chcesz w nich zawrzeć.

Ważne jest, aby przejrzeć te punkty projektowe, od linii przewodnich w plikach z szablonami do pobrania, do dodatkowych rozważań na temat papierowych wykończeń.

Po pierwsze, dostępne są cztery standardowe rozmiary

Są one wymienione w stosowanych przez nie rozmiarach papieru, tzn. przed złożeniem.

Półfałdowany

Najczęściej spotykany fałd to tzw. półfałd. Proste jak się wydaje, arkusz jest składany na pół przez środek. Obecnie oferujemy półfałdy dla następujących typów: A3 złożone do A4, A4 złożone do A5, a A5 złożone do A6.

Trzykrotne

Inną bardzo popularną składaną ulotką jest ulotka składana w formacie A4, składana na jedną trzecią, chociaż można sobie wyobrazić, że składa się trzykrotnie, ale tylko dwukrotnie.

Istnieją dwa sposoby składania ulotki składanej trzykrotnie: ‚Składanie rolkowe’ lub ‚składanie koncertowe’ lub ‚składanie w Z’. Najczęściej spotykana jest ulotka „potrójne składanie”. Jest to sytuacja, w której panel klapowy jest składany w sposób ‚zwinięty’, aby zamknąć dokument, jeśli spojrzysz na krawędź profilu, zobaczysz, że dokument jest prawie w kształcie rolki.

Złożenie „Z” jest wtedy, gdy dokument składa się z powrotem na siebie i tworzy profil kształtu „Z”. Podczas gdy zagięcie typu „Roll” jest najczęściej spotykane, niektórzy klienci preferują zagięcie typu „Z”, ponieważ wykorzystuje się w nim dwie przednie okładki.

Czy grafika dla fałdy „zwijanej” różni się od fałdy „Z”?

Tak. Przy składaniu rolki najlepiej jest mieć klapę nieco krótszą o kilka milimetrów, aby klapa zamykała się łatwiej i bez obawy, że może się zapiąć. Więc jeśli patrzysz na arkusz A4, gdy jest płaski, sugerujemy, że najlepiej jest mieć klapę krótszą o 3 mm, a pozostałe dwa panele mają 100 m szerokości. Patrz diagram poniżej.

Fałd ‚Z’ lub concertina jest nieco inny, ponieważ nie cierpi na te same problemy, gdy klapa składa się do środka. Tak więc każdy z 3 paneli ma 99 mm szerokości. Zobacz ten diagram, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przedstawić swoje dzieło sztuki.

Dla rozmiarów A4 i A5 dostępna jest alternatywna opcja składania kartek okolicznościowych. Ten styl fałdowania pozwala na stworzenie kartki pejzażowej i ustawienie okładki w pozycji pionowej w obu kierunkach po zamknięciu.

Dysponujemy serią pustych szablonów grafiki z wykorzystaniem pakietów Adobe Design InDesign, Illustrator i Photoshop. Pliki te zawierają przewodniki dotyczące ważnych obszarów, takich jak „strefa krwawienia” i „strefa bezpieczeństwa”, aby zapewnić, że Twoje dzieło jest idealne do druku.

Szablon będzie zawierał wytyczne, które pokażą Ci przemyślenia, jakie należy podjąć podczas umieszczania treści w projekcie. Wytyczne te rozpoczynają się od zewnętrznej krawędzi w następujący sposób:

Zielony jest dla obszaru Bleed. Wszelkie obrazy lub kolorowe tła, które chcesz pokryć cały obszar, od krawędzi do krawędzi, muszą przekraczać linię cięcia o 3 mm, aby umożliwić dowolne przesunięcie przy rozpoczęciu cięcia.

Różowy reprezentuje rozmiar Trim. Jest to skończony obszar dokumentu po ułożeniu go na płasko. Tak więc ulotka trójskładnikowa A4 będzie miała rozmiar kartki A4.

Pomarańczowy to bezpieczna strefa. Strefa bezpieczna to strefa, w której należy przebywać, aby zapewnić ochronę kluczowych informacji. Jest to szczególnie ważne dla strefy „rynnowej” lub fałdowej i wkrótce do tego wrócimy.

Niebieski pokazuje, gdzie będzie fałda. Pokazuje on, gdzie będą znajdować się fałdy w gotowej ulotce. Jest to ważne przy umieszczaniu informacji, a w przypadku trójskładania lub składania kartek z życzeniami, pokazuje, jak dokument będzie wyglądał po złożeniu.

http://druki-online.pl/

Previous Co to jest Botox?
Next Aparat na zęby na noc

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki – rodzaje, zastosowanie

Drukarki są stałym elementem wyposażenia każdego biura. Zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowym. Pomimo tego, że coraz więcej dokumentów przesyłamy sobie drogą elektroniczną, nie zanosi się na to, żeby

Wiadomości 0 Comments

Majątek Polaków wynosi obecnie 6,5 bln zł. Do 2040 roku wzrośnie blisko dwukrotnie

W 2040 roku Polacy zgromadzą majątek wart ponad 18 bln zł – wynika z badania Polityka Insight Research dla Banku Zachodniego WBK. Po uwzględnieniu inflacji będzie to o 70 proc. więcej, niż mają

Strefa Biznesu 0 Comments

Branża PR w Polsce szybko się rozwija

Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż średni wzrost na świecie. Wzrasta również zapotrzebowanie na usługi PR, a polskie agencje coraz częściej są doceniane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź