Jak działają agencje rekrutacyjne

Jak działają agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne szybko stały się jednym z najczęstszych kanałów, za pośrednictwem których zarówno pracodawcy, jak i kandydaci znajdują to, czego potrzebują. Podczas gdy agencje rekrutacyjne działają już od pewnego czasu, ich rola w procesie rekrutacyjnym znacznie wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W Stanach Zjednoczonych, na przykład, agencje rekrutacyjne są odpowiedzialne za znalezienie zatrudnienia dla dwóch milionów osób dziennie.

Zrozumienie roli agencji rekrutacyjnej w tym kontekście staje się kluczowe, zarówno dla firm, które mogą potrzebować ich usług, jak i dla kandydatów, którzy potrzebują pomocy w znalezieniu zatrudnienia.

Co to jest agencja rekrutacyjna?

Agencja rekrutacyjna to firma, która pomaga w różnych etapach procesu rekrutacji. Na usługi agencji rekrutacyjnej mogą zwrócić się firmy poszukujące nowych pracowników lub osoby poszukujące pracy.

Rekrutujący starają się być na bieżąco z najnowszymi trendami w zatrudnieniu i wahaniami w branży. Agencja działa o wiele bardziej niż tylko jako pośrednik w zatrudnieniu. Zamiast tego, osoby rekrutujące są jednymi z osób najbardziej związanych z tym, co dzieje się na rynku pracy. Współpraca z agencją rekrutacyjną, gdzie jesteś pracodawcą szukającym rozwiązania problemów kadrowych lub poszukującym pracy, oznacza uzyskanie dostępu do wiedzy i powiązań z osobami rekrutującymi.

Czy wszystkie agencje rekrutacyjne są takie same?

Wybierając agencję rekrutacyjną do współpracy, zauważysz, że jest sporo do wyboru. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie agencje są takie same. Na przykład, niektóre agencje mają specjalizacje, co oznacza, że pracują wyłącznie w określonej branży.

Dla firm pracujących w branżach wymagających dużych umiejętności, praca z agencją rekrutacyjną o określonej specjalizacji może być dużą pomocą. Będziesz poszukiwał kandydatów o bardzo specyficznym zestawie umiejętności, a agencja rekrutacyjna pracująca w niszy będzie w stanie znaleźć Ci tych kandydatów. Podobnie, jeśli jesteś łowcą pracy ze specjalistycznym zestawem umiejętności technicznych, dobrze jest poszukać agencji, która będzie w stanie właściwie reprezentować te umiejętności.

Firmy executive search odnoszą się do agencji rekrutacyjnych, które pracują wyłącznie w ramach kadry kierowniczej wyższego szczebla. W odróżnieniu od innych agencji, nie przyjmują one kandydatów. Zamiast tego są one zatrudniane przez firmy do pełnienia funkcji headhunterów na najwyższych stanowiskach.

Wreszcie, niektóre agencje pracują intensywnie w ramach pracy tymczasowej lub kontraktowej. Jeśli jesteś na rynku pracy tymczasowej, lub szukasz pracy tymczasowej sam, to agencja, która ma doświadczenie w tej dziedzinie może być przydatna.

Jak działa Agencja Rekrutacyjna?

Kiedy firma korzysta z usług agencji rekrutacyjnej, uiszcza opłatę za tę usługę. Opłata ta obejmuje wszystko, począwszy od wstępnych poszukiwań kandydatów do wejścia na pokład, które ma miejsce po zatrudnieniu kogoś.

Dla job huntera praca z agencją rekrutacyjną jest zawsze bezpłatna. Nie oznacza to jednak, że agencja po prostu daje pracę. Po zapisaniu się do agencji rekrutacyjnej, jej rekruterzy reprezentują Cię wobec potencjalnych pracodawców. Oznacza to, że ich reputacja jest zagrożona również dlatego, że mają oni za zadanie znaleźć wysoko wykwalifikowanych kandydatów dla swoich firm klientów. W związku z tym, posiadają oni proces przyjęcia do pracy. Musisz zacząć od złożenia aplikacji i kopii swojego życiorysu. Po jego zatwierdzeniu, na ogół odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna i seria testów kwalifikacyjnych. Wreszcie, w razie potrzeby, agencja może zaoferować Ci dodatkowe szkolenie.

Choć proces ten może wydawać się przytłaczający, to jednak wiąże się z wieloma korzyściami. Agencja może otworzyć wiele drzwi dla osób poszukujących pracy, do których nie miałyby one dostępu we własnym zakresie. Szkolenia, które zapewniają, podobnie jak usługi w ogóle, są bezpłatne. Korzyści dla firmy są równie duże, ponieważ agencja ułatwia pracę związaną ze znalezieniem nowych pracowników, dostarczając jednocześnie kandydatów o najwyższej jakości.

Więcej informacji na: https://najlepszaagencjahr.pl/

Previous Co to jest leczenie uzależnienia od narkotyków?
Next Pierścionek zaręczynowy - złoty czy srebrny ?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Masz genialny pomysł na innowację i szukasz pieniędzy na jego zrealizowanie? Przyjdź na spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Opolu i dowiedz się, jak je pozyskać

Już 7 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju spotkają się z przedsiębiorcami oraz naukowcami z regionu. Przekażą im najważniejsze informacje dotyczące pozyskiwania dotacji na innowacyjne

Strefa Biznesu 0 Comments

Transport kurierem bez problemów

Z usług kurierskich korzystamy niemal wszyscy – nie tylko przy zamawianiu niewielkich, lekkich przedmiotów. Często wysyłamy za pośrednictwem firm świadczących takie usługi paczki znacznie większe, których dostarczenia poczta się nie

Strefa Biznesu 0 Comments

Sięgnij po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 4 lipca do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Eksperci NCBR zapraszają 4 lipca do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu na spotkanie z cyklu NCBR dla Firm.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź