Jak kolor płytek wpływa na nasz nastrój?

Jak kolor płytek wpływa na nasz nastrój?

Wybór kolorów płytek do dekoracji wymaga sporej kreatywności. Po prostu, polecamy wybrać kolor płytek, który uwielbiasz. Oczywiście, będziesz chciał wybrać kolor płytki, który dobrze pasuje do Twojej przestrzeni, pasuje do reszty dekoracji i jest czymś, co będzie Ci się podobało patrząc na co dzień. Te parametry pomogą Ci zawęzić wybór. Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, jak konkretny kolor płytek sprawia, że czujesz.

Psychologia koloru to potężne narzędzie projektowania wnętrz, które uwzględnia różne emocje związane z danym kolorem. Kolory mogą mieć wpływ na to, jak się czujesz, myślisz i działasz, więc istotnym krokiem w wyborze właściwego koloru płytki jest rozważenie, jaki rodzaj atmosfery chcesz stworzyć w danej przestrzeni i jaki kolor najlepiej pomoże w osiągnięciu tej atmosfery.

Kolorowe koło

W fizyce kolor jest rozumiany jako odpowiedź naszych oczu i mózgu na długości fal światła odbitego od przedmiotów.

Kiedy myślimy o kolorze, często myślimy o kole kolorów farb, które sprawia, że czerwony, żółty i niebieski są kolorami podstawowymi, z których pochodzą wszystkie inne kolory. Łącząc kolory podstawowe, tworzymy kolory wtórne: zielony, pomarańczowy i fioletowy (lub fioletowy). Kombinacje tych wszystkich kolorów tworzą kolory trzeciorzędne i uzupełniają koło kolorów: żółto-zielony, niebiesko-zielony, niebiesko-fioletowy, czerwono-fioletowy, czerwonopomarańczowy i żółto-pomarańczowy.

Zrozumienie poniższych podstaw koła kolorów może pomóc w użyciu koła kolorów w projektowaniu wnętrz:

Kolory uzupełniające: Kolory, które siedzą bezpośrednio naprzeciwko siebie na kole kolorów (takie jak fioletowy i żółty lub pomarańczowy i niebieski), kolory uzupełniające zazwyczaj działają dobrze, jak również kolory akcentujące.

Triady: Triady to kolory, które tworzą trójkąt na kole kolorów, takie jak czerwony, niebieski i żółty lub fioletowy, zielony i pomarańczowy. Podczas gdy triady mogą działać jako kolory akcentujące, muszą być zrównoważone, aby uniknąć przeciążenia przestrzeni.

Analogiczne kolory: Kolory analogiczne to grupy trzech kolorów, które siedzą tuż obok siebie na kole kolorów, takich jak czerwony, pomarańczowy i czerwonopomarańczowy.

Kolory monochromatyczne: Kolory monochromatyczne obejmują tylko jeden kolor, ale mogą zawierać różne odcienie – na przykład od mięty do leśnej zieleni.

Kolory chłodne i ciepłe: Chłodne kolory obejmują błękity, zielenie i fiolety – kolory, które przypominają wodę lub trawę, a tym samym wywołują chłodne uczucie. Ciepłe kolory – czerwienie, pomarańcze, żółcienie i róż – przypominają nam o ogniu lub słońcu, wywołując uczucie ciepła. Użycie chłodnych lub ciepłych odcieni może pomóc stworzyć pewien nastrój w przestrzeni.

Niekolory: Niekolory to odcienie, które nie znajdują się na kole kolorów (takie jak biały, szary, czarny, beżowy i brązowy), ale są nadal ważne dla wystroju wnętrz.

http://lazienkowe-aranzacje.pl/

Previous Aparat na zęby na noc
Next Wyciskarka Hurom GD opinie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co to jest leczenie uzależnienia od narkotyków?

Leczenie narkomanii to trochę mylący termin – oznacza, że osoby uzależnione są „lepsze” po otrzymaniu jakiejś formy leczenia. Naprawdę, wyzdrowienie z uzależnienia jest zobowiązaniem na całe życie, które wymaga ciągłej

Life&Style 0 Comments

Epilacja – zabieg depilacji zbędnego owłosienia

Większość ciała człowieka pokryta jest owłosieniem. Od zarania ludzkości, w procesie ewolucji, przestawało ono stopniowo pełnić swoją funkcję ochronną. Mimo to, niemal na całym ciele ludzkim do dziś zachowało się

Life&Style 0 Comments

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AF Alpha Plus

Nowa wyciskarka Hurom H-AE ma unikalny design i innowacyjną technologię Hurom Alpha +. Wszystko do domowej wyciskarki Hurom H-AE zostało zaprojektowane przez studio Giugario Design założone przez Giorgetto Giugiaro, światowej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź