Jak odświeżyć opony?

Jak odświeżyć opony?

Właścicielom aut osobowych zależy na nienagannym wyglądzie ich pojazdów. Pieczołowicie więc dbają o każdy, nawet najmniejszy element. Dużo troski i uwagi wielu właścicieli samochodów poświęca wyglądowi opon. Opony to jeden z tych elementów samochodów, który jest wyjątkowo często narażony na kontakt z niekorzystnie wpływającymi na ich kondycję czynnikami. Każdego dnia opony narażone są na kontakt z kurzem i zanieczyszczeniami, które zalegają na drodze. Bardzo trudnym okresem na opon jest zima. W tym czasie drogowcy posypują drogi solą. Solanka bardzo niekorzystnie odbija się nie tylko na podwoziu aut, ale także na kondycji opon. Również letnia pora nie sprzyja opon. Latem bardzo niekorzystnie wpływa na ich stan emitowane przez słońce promieniowanie UV.

Przez cały rok opony wystawione są na działanie zmiennych, często skrajnych temperatur. Lata są coraz bardziej upalne, na szczęście ostre mrozy zimą to już rzadkość. Zarówno niskie jak i wysokie temperatury, promieniowanie UV i zanieczyszczenia wpływają negatywnie na stan opon. Są mniej trwałe, szybko tracą także ładny wygląd. Na szczęście są dzisiaj środki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji opon.

Czernidło do opon: czy warto je stosować?

Czernidło do opon to bardzo popularny preparat do pielęgnacji ogumienia. Istnieje obecnie wielu jego producentów, dzięki czemu właściciele samochodów mają w czym wybierać. Czernidło do opon to preparat, który może występować w bardzo różnej postaci: atomizera, żelu, sprayu.

W sklepach dostępne są czernidła nadające opon wysoki połysk oraz takie, które sprawiają, że powierzchnia ogumienia jest matowa. Po spryskaniu opon czernidłem nadającym połysk nawet kilkuletnie opony wyglądają jak nowe. Nadanie pięknego wyglądu to jednak nie najważniejsze zadanie czernidła. Preparat ten został wyprodukowany ze składników, które zabezpieczają ogumienie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dobrej jakości czernidło do opon tworzy na ich powierzchni powłokę hydrofobową, która doskonale zabezpiecza ogumienie nie tylko przed wodą, ale także przed zabrudzeniami. Czernidło do opon chroni je także przed działaniem promieni UV. Stosowanie czernidła W sklepach dostępne są czernidła do opon, które różnią się między sobą  nie tylko ceną i postacią, w której występują. W aplikacji najwygodniejsze są czernidła w postaci atomizera lub sprayu. Mniej komfortowo korzysta się z tych w żelu.

Sprawdź ranking najlepszych czernideł i dressingów do opon  – autokosmetykaranking.pl >>

Czernidła do opon to preparaty, które różnią się między sobą także wydajnością. Oczywiście najbardziej opłaca się zakup tych, które wystarczają na długo. Warto też przed zakupem przeczytać jaki jest skład wybranego preparatu. Na uwagę zasługują szczególnie te, w których składzie jest silikon. Czernidła z silikonem działają dłużej. Bez względu na rodzaj wybranego preparatu należy pamiętać, że przed użyciem opony muszą zostać umyte. Czernidła nie należy nanosić na bieżnik, stosuje się go tylko i wyłącznie na rant. Na mało zniszczone opony preparat nanosi się tylko jedną warstwą. Po wyschnięciu preparatu oponę należy wypolerować.

Previous Aresztowany za handel narkotykami i zastraszanie świadków
Next Amfetamina w domu 43-latki

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Aplikacje mobilne w komunikacji miejskiej coraz popularniejsze

Polacy narzekają na korki w mieście, ale i tak często wybierają samochód, mimo że jego miesięczne utrzymanie czterokrotnie przewyższa cenę biletów komunikacyjnych. Jednak nie tylko publiczne środki transportu mogą usprawnić poruszanie się w miejskiej

Motoryzacja 0 Comments

Wynajem samochodu w kosztach firmy

Samochód to niezbędne narzędzie komunikacji w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na to, czy jest to mała, jednoosobowa firma, czy też duże przedsiębiorstwo. Właściwe funkcjonowanie firmy przez samochodu jest praktycznie niemożliwe,

Motoryzacja 0 Comments

Maszyny polerskie – rodzaje

Zastosowanie technik polerowania pozwala na wykończenie półwyrobów z metalu, drewna i kamienia. Możliwość precyzyjnej korekcji daje produktowi dokładne parametry wymiarowe odpowiednie do określonych zadań. Nowoczesne maszyny do polerowania to różne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź