Jakie owoce można umieścić w wyciskarce?

Jakie owoce można umieścić w wyciskarce?

Wyciskarki to urządzenia, które są w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym gatunkiem owoców. Z niektórych przygotują klarowny sok, z innych mus. Wspólną cechą będzie jednak ogromna zawartość cennych witamin i minerałów.

Sok z ananasów

Ananasy to owoce zawierające naprawdę duże ilości bromu. Jest to pierwiastek, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne. To właśnie dlatego ananasy poleca się wszystkim osobom, które chcą zatroszczyć się o własne stawy. Są także świetnym źródłem witaminy C, dzięki czemu rewelacyjnie wzmacniają układ immunologiczny. Zapewniają skuteczną ochronę przed wolnymi rodnikami, które odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia się organizmu. Ananasy dostarczają także enzymów trawiennych, do których zalicza się bromelinę oraz betainę. Bromelina rozkłada białka.

Oznacza to, że dzięki niej nasz układ trawienny zdecydowanie lepiej radzi sobie z trawieniem produktów mięsnych. Radzi sobie świetnie również z rozpuszczaniem zatorów, które znajdują się w naczyniach krwionośnych. Oczyszcza organizm z obumarłych komórek, do których zniszczenia doszło na skutek poparzeń, wrzodów, ropni, a nawet zabiegów operacyjnych. Indianie, którzy w dawnych czasach zamieszkiwali obszary Ameryki Południowej wykorzystywali ananasy do wykonywania okładów. Stosowane one były w przypadku ran i uszkodzeń skóry.

Ananasy świetnie wspomagają trawienie, chronią przed osteoporozą, a tym samym skutecznie zapobiegają złamaniom kości.

Wszystko za sprawą zawartego w nich manganu, który działania deoksydacyjnie. Owoce te działają także bakteriobójczo, przeciwwirusowo. Dostarczają takich składników mineralnych, jak potas, chlor, sód, fosfor, siarka, żelazo, jod oraz wapń. To także bardzo dobre źródło witamin z grupy B.

Sok z arbuza

Arbuzy to owoce zawierające bardzo duże ilości likopenu. Pod tym względem przewyższają je wyłącznie pomidory. To właśnie likopen sprawia, że arbuzy mają tak intensywnie czerwony kolor. Ostatnio prowadzone badania wskazują, że likopen to silny przeciwutleniacz, który skutecznie chroni przed powstawaniem nowotworów i rozwojem chorób sercowo – naczyniowych.

Wskazuje się, że osoby, które regularnie sięgają po produkty zawierające likopen są zdecydowanie mniej narażone na zawał mięśnia sercowego. Arbuzy dostarczają również potasu, który jest niezbędny do tego, aby ciśnienie krwi było prawidłowe. Zmniejszają ryzyko udaru mózgu. Dostarczają witaminy C oraz A, a także beta karotenu. Wyciśnięcie z nich soku jest bardzo proste, co jest konsekwencją tego, że są to owoce niezwykle miękkie, a jednocześnie soczyste. Bez trudu poradzą sobie z nimi praktycznie wszystkie dostępne w sprzedaży sokowirówki oraz wyciskarki. Zanim jednak przystąpimy do wyciskania soku z arbuza, należy pamiętać o usunięcie twardej skórki. Jeśli chodzi o pestki, to ich usuwanie nie jest niezbędne.

Mus z bananów

Banany to owoce, które korzystnie wpływają na kondycję serca oraz układu mięśniowego. Ich spożywanie to skuteczny sposób na uniknięcie wyczerpania oraz zaburzeń trawienia. Warto jednak pamiętać, że z bananów nie powstaje klarowny sok, a gęsty mus.

Zobacz także kilka porad na http://bismarck.pl/ >>

Previous Inteligentny telefon jako stwierdzenie mody
Next Czego użytkownicy poszukują w Internecie?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Xiaomi POCOPHONE F1

Marka Xiaomi początkowo postrzegana była z dużym dystansem. Obawiano się, że chińskie smartfony nie będą odznaczały się wysoką jakością. Dzisiaj wiemy już, że Xiaomi oferuje jedne z lepszych na rynku

Life&Style 0 Comments

Dziecku trzeba kupować zarówno zabawki tradycyjne, jak i nowoczesne

Zakup odpowiedniej zabawki na prezent dla dziecka wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Wybór powinien być dobrze przemyślany, a w przypadku starszych pociech z nimi skonsultowany. Nigdy nie wiadomo bowiem, czy dziecko bardziej ucieszy się

Life&Style 0 Comments

Wyciskarka wolnoobrotowa na całe owoce

W końcu się zanurzyłeś i kupiłeś wyciskarkę. Koniec z płaceniem niebotycznych cen za świeżo wyciskany sok tylko po to, żebyś mógł go naprawić. Zanim zaczniesz rozpylać produkty, jest kilka rzeczy,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź