Jakie pióro wieczne kupić?

Jakie pióro wieczne kupić?

Wśród przyborów do pisania, które nawet dzisiaj mają szerokie grono zwolenników znajdują się wieczne pióra. Wieczne pióro wbrew pozorom nie odeszło do lamusa w świecie,w  którym większość dokumentów wystukiwanych jest na klawiaturze komputera. Do dobrego tonu należy dzisiaj posiadanie gustownego wiecznego pióra, takich firm jak Waterman. Montblanc czy Parker.

Jak zaczęła się ich historia?

Wieczne pióra nie są współczesnym wynalazkiem. Prymitywne wieczne pióra zostały odkryte przez angielskiego egiptologa Howarda Cartera w grobowcu Tutanchamona, faraona, który żył w XIV wieku przed naszą erą. Ówczesne wieczne pióro było trzcinową rurką o długości 7,5 centymetra i średnicy około 1 centymetra. Z jednej strona rurka ta była zaostrzona, z drugiej została zaopatrzona w wykonaną z miedzi oprawkę. W jej środku znajdował się czarny płyn. Z kolei w Pamirze zostały odkryte wieczne pióra z okresu wczesnego średniowiecza. One także złożone były z trzcinowej rurki i wykonanego ze skorupy dyni zbiorniczka na atrament. Pierwsze urządzenia do pisania, które były przodkami współczesnych wiecznych piór odeszły jednak w zapomnienie.

Pierwsze wieczne pióra bardziej zbliżone do współczesnych

Pierwszy patent na pióro, które było wyposażone w zbiorniczek z atramentem spływającym przy pisaniu do stalówki został przyznany w roku 1809. Otrzymał go Brytyjczyk Wise. Pierwsze wieczne pióra nie sprawowały się zbyt dobrze. Atrament nie tylko robił kleksy, ale jeszcze spływał do stalówki z przerwami. Było to uciążliwe i irytujące, ale skłaniało też do poszukiwania coraz lepszych rozwiązań. Kapilarny system spływania atramentu został opracowany przez agenta ubezpieczeniowego Lewisa Edsona Watermana. Zastąpił on rurkę bardzo cienkimi kapilarami. W efekcie atrament mógł spływać wzdłuż ścianek bez przerwy. Poza tym spływał w takich ilościach, że kleksy pojawiały się znacznie rzadziej. Wynalazek Watermana został udoskonalony przez amerykańskiego telegrafistę George P. Parkera w roku 1894. Wymyślił on oddzielny kanalik, którym do zawierającego atrament pojemniczka docierało powietrze. Zarówno Parker, jak i Waterman stworzyli wielkie firmy, które produkują narzędzia pisarskie aż do dzisiaj. Za elitę wśród wiecznych piór uważane są produkty sygnowane ich nazwiskami. Niektóre z oferowanych obecnie wiecznych piór jest prawdziwymi dziełami sztuki. Wykonywane są z bardzo szlachetnych materiałów: masy perłowej, złota i srebra. Bardzo często wysadza się je kamieniami szlachetnymi.

Dlaczego warto wybrać wieczne pióro?

Zalet pisania wiecznym piórem jest mnóstwo. Pisanie wiecznym piórem jest prawdziwą przyjemnością, pisze się nim bardzo lekko i delikatnie. Wieczne pióro doskonale sprawdza się jako narzędzie do pisania dla osób, które cierpią na przykład na zapalenie stawów. Pióro można prowadzić po kartce tak lekko, że ból nie będzie przeszkadzał w pisaniu. Cechą, która wyróżnia wieczne pióro spośród innych akcesoriów do pisania jest to, że jedno, dobre pióro możemy użytkować przez całe swoje życie. Zgodnie ze swoją nazwą jest ono po prostu wieczne.

Więcej na najlepszepioro.pl

Previous Telefon do robienia zdjęć, czyli jaki?
Next Postanowienia noworoczne i ich moc - Jak wytrwać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta wręczył akty ślubowania 27 nowo przejętym policjantom. Słowami roty „ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” młodzi adepci rozpoczęli swoją służbę.

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu namierzyli jednego z najgroźniejszych polskich przestępców. Mężczyzna przed naszymi poszukiwaczami zaszył się aż w Bułgarii. Michał K. pseudonim ,,Pasek” przez wiele lat był

Wiadomości 0 Comments

Uprawiał konopie indyjskie – został zatrzymany

Kryminalni z Ozimka zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich oraz prawie pół kilograma marihuany. Policjanci narkotyki znaleźli na posesji jednego z mieszkańców gminy Chrząstowice. Okazało się, że 41- latek konopie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź