Marihuana medyczna to część medycyny Zachodu

Marihuana medyczna to część medycyny Zachodu

Bardzo często można spotkać się z opiniami, które wrzucają medyczną marihuanę do jednego worka z akupunkturą, różnego rodzaju homeopatią oraz innymi, najróżniejszymi i najdziwniejszymi rozwiązaniami z zakresu medycyny ludowej, naturalnej, orientalnej, wedyjskiej lub określanej jeszcze rzadziej spotykaną nazwą. W ten sposób jej krytycy chcą osiągnąć efekt strywializowania marihuany jako środka medycznego. Tymczasem marihuana medyczna zapisywana jest nie przez bioenergoterapeutów czy lekarzy sarkających na szczepionki, ale przez specjalistów: onkologów, neurologów, ekspertów medycyny paliatywnej, pediatrów i wielu innych.

Przełom zaczął się od okulistyki

Jak to często w historii nauki bywa, marihuana medyczna pojawiła się wśród potencjalnych leków czystym przypadkiem. W Stanach Zjednoczonych dużym problemem była zawsze jaskra, czyli schorzenie narządu wzroku powodujące, że płyn zbierający się w gałce ocznej nie jest z niej prawidłowo odprowadzany, co powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz gałkowego, a to z kolei jest czynnik bardzo szkodzący siatkówce. Obumieranie komórek siatkówki w wyniku pogłębiającej się jaskry jest nieodwracalne i prowadzi do ślepoty. Dzisiaj mamy na to specjalne zabiegi laserowe, ale kilka dekad temu poprawę obserwowano tylko u pacjentów, którzy poprawiali sobie humor w niecodzienny sposób. Tym sposobem była właśnie marihuana medyczną. Okuliści bardzo szybko odkryli, że jest ona w stanie realnie, mierzalnie i powtarzalnie pomagać chorym na jaskrę i nawet jeśli nie wycofuje choroby, pozwala wyeliminować ból z nią powiązany.

Padaczka  

Najbardziej spektakularne sukcesy, jakie do tej pory osiąga marihuana medyczna, nie są jednak związane z okulistyką. Marihuana medyczna największe cuda potrafi zdziałać w związku z atakami padaczki. Szczególnie skuteczna jest u dzieci.

Padaczka to schorzenie, a właściwie objaw schorzenia, którego do końca nie rozumiemy. Wiemy tyle, że mózg zaczyna być hiperaktywny, ale nie wiemy, dlaczego i w jaki sposób się to dzieje. Nasze leki czasami pomagają, czasami oferują całkowite zablokowanie ataków, a czasami nie mają żadnego efektu. Padaczka drastycznie pogarsza komfort życia, zwłaszcza dzieci, a do tego jej potencjalną komplikacją są uszkodzenia mózgu powodujące kalectwo.

Dopóki marihuana medyczna nie została podana wielu z pacjentów dotkniętych padaczką, ich rokowania były tragiczne. Sytuacje, w których marihuana medyczna jest w stanie ograniczyć ilość napadów o 99 i więcej procent nie są niczym nadzwyczajnym, a co bardzo ważne, dotyczą najczęściej przypadków lekoodpornych.

Marihuana kontra rak

Na razie jeszcze nie udało się poznać mechanizmu, który byłby w stanie zahamować proces rozwoju raka, ale marihuana medyczna stosowana może być jako lek osłonowy drastycznie ograniczający toksyczność i efekty uboczne chemioterapii. Toksyczność chemioterapii często sprawia, że pacjenci muszą rezygnować z leczenia, a skutki tego są oczywiste do przewidzenia.

Więcej na http://konopiejko.pl/

Previous Pocophone F1
Next Dobra myjka w zakładzie fryzjerskim

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tanie i skuteczne gadżety reklamowe

Reklamowanie swojej firmy i docieranie z ofertą do szerokiego grona jest dziś o wiele łatwiejsze, niż dawniej. Mamy do dyspozycji ogromny wybór najróżniejszych gadżetów reklamowych, które pomogą nam w skutecznym

Wiadomości 0 Comments

ŚWIĘTO POLICJI REPUBLIKI CZESKIEJ

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadkom. Jacek Kozłowski wziął udział w obchodach święta Policji Republiki Czeskiej. Uroczystość odbyła się w Teatrze na Šantowce. Szef ołomunieckiego garnizonu płk. Tomasz Landsfeld

Wiadomości 0 Comments

Włamali sie na konto bankowe – trafili do aresztu na 3 miesiące

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze strzeleckiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Wszyscy to obywatele Ukrainy w wieku 28 i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź