Myślał, że wyrzucając narkotyki pozbędzie się dowodów

Myślał, że wyrzucając narkotyki pozbędzie się dowodów

Bardzo dynamiczny przebieg miało wczorajsze zatrzymanie w okolicach Kędzierzyna-Koźla, kiedy to funkcjonariusze CBŚP wspólnie z miejscowymi policjantami z KPP zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierowca uciekającej mazdy nie reagował za polecenia policjantów, a gdy został zmuszony do zatrzymania auta, wówczas jego pasażer podjął próbę ucieczki pieszo. Teraz ich sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że dwaj mężczyźni mogą przewozić narkotyki w maździe jadącej do Kędzierzyna-Koźla. Prowadząc działania nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, którzy zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Gdy kierowca zobaczył funkcjonariuszy operacyjnych zrozumiał, że nie jest to rutynowa kontrola, wówczas ruszył gwałtownie, potrącając przy tym jednego z funkcjonariuszy WRD KPP. Natychmiast podjęto pościg za uciekającymi mężczyznami.

Po dynamicznym pościgu policjanci CBŚP radiowozami zablokowali mazdę, zmuszając kierowcę do zatrzymania się. Wtedy pasażer wyskoczył z samochodu i próbował uciekać pieszo wraz z pakunkiem, który chwilę przed zatrzymaniem odrzucił w pobliskie zarośla. Informacje policjantów potwierdziły się. W porzuconym pakunku znaleziono i zabezpieczono worki foliowe z ponad 0,5 kg marihuany. W tym samym momencie pozostali funkcjonariusze Zarządu z Opola CBŚP zatrzymali kierowcę mazdy.

Podczas przeszukania w jednym z mieszkań zatrzymanych mężczyzn w lodówce policjanci znaleźli i zabezpieczyli trzy kolejne worki foliowe zawierające niemal 0,5 kg amfetaminy.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, a ponadto kierowca mazdy dodatkowo zarzut czynnej napaści na policjanta i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Previous Reklama natywna – strategiczne narzędzie content marketingu
Next Zatrzymany za wandalizm

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY ZA NARKOTYKI ZNÓW JE UKRYWAŁ

Na 31-latku ciążył wyrok za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna ukrywał się jednak przed karą więzienia. Dzielnicowi ustalili, że może przebywać w jednym z mieszkań w ich rejonie. Okazało się, że mieli

Opole na Sygnale 0 Comments

Opolska Policja nadaje w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO

Bezpłatne powiadomienia i ostrzeżenia – prosto z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu – bezpośrednio w Twoim telefonie. Opolska Policja nadaje poprzez aplikację BLISKO. Dzięki temu, w szybki i łatwy sposób,

Opole na Sygnale 0 Comments

WPADŁ „W PRZYCHODNI” – WCZEŚNIEJ OKRADAŁ DOMY I FIRMY

Już kilka chwil po zgłoszeniu grodkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. To 31-letni mieszkaniec miasta. W jego zainteresowaniu były między innymi pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Był

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź