Namierzenie telefonu komórkowego

Namierzenie telefonu komórkowego

Obecnie wiele osób zastanawia się nad tym, czy możliwe będzie skuteczne namierzenie telefonu komórkowego przez Internet. Jak się okazuje ten temat budzi spore zainteresowanie, jednak w praktyce wiele tych odnośników z jakimi sie spotkamy nie będzie miało nic wspólnego z lokalizacją a będzie to jedynie próba naciągania osób na wysłanie drogiego sms-a. Nie ma stron internetowych, na których ktoś będzie w stanie dla nas zlokalizować dowolny numer telefonu. z takich możliwości mogą korzystać jedynie operatorzy, którzy wykonują to na wniosek policji czy prokuratury, gdy jakaś osoba jest poszukiwana. Natomiast, jeśli ktoś myśli o namierzeniu telefonu komórkowego to musi wykorzystywać inne rozwiązania.

Polecamy: smartlokalizator.pl

Kiedy namierzenie telefonu będzie potrzebne?

Przede wszystkim trzeba na początek zadać sobie pytanie, kiedy tak naprawdę lokalizowanie telefonu może się okazać przydatne. Przede wszystkim w grę wchodzą takie sytuacje, w których straciliśmy z jakichś przyczyn swoje urządzenie i potrzebujemy je odnaleźć. Oprócz tego niektórzy chcą lokalizować telefony swoich bliskich, by w ten sposób je kontrolować. W tym przypadku pojawić się jednak powinny już pewne wątpliwości natury moralnej związane z takimi działaniami. Ogólnie jednak przy nowoczesnych smartfonach pewne możliwe działania w zakresie kontroli będą już możliwe.

Aplikacja do śledzenia urządzenia

Przygotowywane są obecnie specjalne aplikacje, które można zainstalować na smartfonie, który chce się śledzić i następnie taką samą aplikację zainstalować na własnym urządzeniu. W ten sposób będzie można skorelować oba urządzenia i dzięki temu będzie się otrzymywać dane o tym, gdzie to śledzone urządzenie się znajduje. Jednak to co jest dostępne na rynku to przede wszystkim wbudowane w system Android rozwiązanie. Menadżer urządzeń Android powiązany jest z kontem Google, z którego korzystamy na smartfonie. wykorzystując ten element będzie można zalogować się na konto Google na innym urządzeniu i tam przez menadżer urządzeń sprawdzić, gdzie znajduje się nasze urządzenie. Opcja ta pozwala również na uruchomienie w poszukiwanym telefonie nadajnika GPS oraz połączenia z siecią, co jest konieczne do tego, by takiego sprawdzenia dokonać.

Czytaj: Najlepsze aplikacje do lokalizacji telefonu >>

Tak więc namierzenie telefonu obecnie w niektórych sytuacjach rzeczywiście będzie możliwe, trzeba jednak pamietać, że takie działania powinno sie podejmować w stosunku do własnego urządzenia nie zaś w stosunku do urządzenia innego właściciela, ponieważ wtedy takie działania są już mocno wątpliwe moralnie.

Previous Wracamy do zbrodni sprzed lat
Next Fałszywi policjanci już zatrzymani

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM DARIUSZ CYBULSKI

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Wielkopolski X Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokutaury Krajowej w Poznaniu, poszukują Dariusza Cybulskiego.

Wiadomości 0 Comments

PÓŁMETEK WAKACJI ZA NAMI – PODSUMOWANIE

Jak każdego roku nad naszym bezpieczeństwem czuwają opolscy policjanci. Można nas spotkać tam, gdzie wypoczywacie. Jesteśmy nad wodą i na drogach. Rozmawiamy z dziećmi, młodzieżą, a także z seniorami. A

Wiadomości 0 Comments

Rozliczenie roczne PIT czas zacząć!

2 maja zakończy się trwający od początku stycznia czas składania przez podatników rocznych deklaracji PIT , czyli rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych za poprzedni, 2016 rok podatkowy. Po raz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!