O drukarkach słów kilka

O drukarkach słów kilka

Drukarstwo bardzo uległo bardzo mocnym przemianom wraz z pojawieniem się komputerów. Liczba książek, które dzisiaj składane są i edytowane z pomocą mocno zaawansowanych edytorów tekstów jest olbrzymia. Nowoczesne drukarki to dzisiaj standardowe wyposażenie niemal wszystkich biur. Wiele osób ma taki sprzęt także w swoich domach. Drukarki umożliwiają otrzymanie zarówno monochromatycznych, czarno-białych jak i kolorowych wydruków.

Typy drukarek

Dostępne na rynku drukarki można podzielić między innymi na takie, które mają wirującą głowicę. Drukarki te umożliwiają drukowanie dokumentów tekstowych o bardzo wysokiej jakości. Mają jednak jedną wadę: nie da się wykorzystać ich do drukowania zdjęć i grafik. Innym typem drukarek są drukarki igłowe. Urządzenia te można wykorzystać do drukowania zarówno dokumentów tekstowych, jak i grafik. Na rynku dostępne są także drukarki atramentowe i laserowe. Jeśli dokonamy podziału drukarek według innego kryterium, to wśród tych urządzeń będziemy mogli wyróżnić drukarki uderzeniowe (to jeden z typów drukarek z wirującą głowicą) i drukarki bezuderzeniowe. Do drukarek bezuderzeniowych należą drukarki atramentowe i laserowe. Biorąc za kryterium podstawową jednostkę druku, wśród drukarek będziemy mogli wyróżnić: znakowe, wierszowe, stronicowe.

Cechy drukarek uderzeniowych

Aby mogły wytworzyć znaki, drukarki te muszą uderzyć w pierwszej kolejności w nasączoną tuszem taśmę, a następnie w papier, który się pod nią znajduje. Drukarki uderzeniowe pracują stosunkowo głośno, zdecydowanie głośniej od drukarek bezuderzeniowych. Są dość wolne, ale ich największą zaletą jest to, mogą jednocześnie wydrukować nawet kilka kopii. Do drukarek uderzeniowych zaliczane są drukarki igłowe oraz niektóre typy drukarek wierszowych.

Drukarki bezuderzeniowe

Takimi drukarkami są drukarki atramentowe i laserowe. Każdy z typów drukarek uderzeniowych do tworzenia symboli wykorzystuje inne techniki. Urządzenia te mają  jedną cechę wspólną: tworzą symbole nie uderzając fizycznie w papier.

Drukarki atramentowe wykorzystać można zarówno do drukowania dokumentów tekstowych jak i grafik. Drukują one grafikę i tekst w ten sposób, że spryskują papier wyjątkowo cieniutkim strumykiem szybko wysychającego atramentu. Drukarki laserowe w biurach zaczęto po raz pierwszy wykorzystywać już w latach 80. XX wieku. Druk otrzymany w tych urządzeniach jest bardzo wysokiej jakości. Zasada działania drukarek laserowych zbliżona jest do tej stosowanej w fotokopiarkach – oba rodzaje tych urządzeń wykorzystują technologię elektrostatyczną. Drukarki atramentowe można wykorzystać do drukowania tekstu i cyfrowych fotografii. Pierwsze drukarki atramentowe pojawiły się na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Aż do następnej dekady były jednak mało popularne. Od 1991 roku w sprzedaży są drukarki atramentowe, które mogą drukować nie tylko monochromatyczne, ale także kolorowe wydruki. Drukarki laserowe do drukowania wykorzystywać mogą laser lub światło emitowane przez diodę LED. Jedną z ich zalet jest bardzo wysoka jakość druku.

Więcej na digitalskyline.pl

 

 

Previous Dobre etui na telefon
Next Objawy uzależnienia od hazardu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Namierzenie telefonu komórkowego

Obecnie wiele osób zastanawia się nad tym, czy możliwe będzie skuteczne namierzenie telefonu komórkowego przez Internet. Jak się okazuje ten temat budzi spore zainteresowanie, jednak w praktyce wiele tych odnośników

Wiadomości 0 Comments

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta i Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Opolskiej

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM MĘŻCZYZNĘ

W ręce głubczyckich kryminalnych wpadł 32-latek poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec powiatu ukrywał się przed organami ścigania od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna na swoim koncie ma liczne kradzieże i włamania. Teraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź