Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności policjantów i posiadanie narkotyków

Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności policjantów i posiadanie narkotyków

Kryminalni zatrzymali 2 mieszkańców Opola podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Do tego zdarzenia doszło w jednej z drogerii na terenie miasta. 18 i 20-latek najpierw ukradli towar, później zaatakowali pracownika ochrony. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności policjantów. Starszy z nich działał w warunkach recydywy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

17 maja dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej do której miało dojść w jednej z drogerii na terenie miasta. Z zawiadomienia wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni ukradli kilka opakowań maszynek do golenia. Kiedy pracownik ochrony próbował ująć mężczyzn i odzyskać skradziony towar, został przez nich zaatakowany.

Na miejsce pojechali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Kiedy policjanci obejrzeli nagranie z monitoringu, nie mieli żadnych wątpliwości że doszło do kradzieży rozbójniczej. Jednym z podejrzewanych okazał się dobrze znany policjantom 20-letni mieszkaniec Opola który wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Tożsamość drugiego z mężczyzn policjanci ustalili już następnego dnia.

Kiedy kryminalni zapukali do drzwi 18-latka okazało się, że w jego mieszkaniu była poszukiwana nieletnia, która przebywała na ucieczce z domu dziecka. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z marihuaną. Wówczas 18-latek chcąc wyrwać funkcjonariuszom narkotyki, naruszył ich nietykalność.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. 20-latek, który we wrześniu wyszedł z więzienia za kradzież rozbójniczą, znów odpowie za to przestępstwo. Grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia. Jego młodszy o dwa lata kolega usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i posiadanie środków odurzających. Teraz musi się liczyć z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Previous Podejrzani mogli "wyprać" 680 mln euro - operacja "lodołamacz"
Next Podejrzany o śmiertelne potrącenie i ucieczkę usłyszał zarzuty

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pocophone F1

Pocophone F1 marki Xiaomi to telefon, który charakteryzuje się naprawdę mocnymi podzespołami. Porównywany bywa z flagowcami. Kosztuje jednak połowę mniej tego, co trzeba zapłacić za najmocniejsze, a także najwyżej oceniane

Wiadomości 0 Comments

Akcja „alkohol i narkotyki” – kierowca ciężarówki pod wpływem

Ponad 3700 skontrolowanych kierowców. 6 osób nietrzeźwych, a wśród nich kierowca kilkunastotonowego TIR-a jadący na „podwójnym gazie” – to wyniki akcji „Alkohol i Narkotyki”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi

Wiadomości 0 Comments

ZIMOWA WIZYTA PÓŁKOLONISTÓW W KOMENDZIE

W ramach działań „Bezpieczne Ferie” prudnickich policjantów odwiedziła blisko 40-osobowa grupa półkolonistów. Podczas spotkania, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz zaprezentowali wyposażenie policjantów w codziennej służbie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź