Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności policjantów i posiadanie narkotyków

Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności policjantów i posiadanie narkotyków

Kryminalni zatrzymali 2 mieszkańców Opola podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Do tego zdarzenia doszło w jednej z drogerii na terenie miasta. 18 i 20-latek najpierw ukradli towar, później zaatakowali pracownika ochrony. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności policjantów. Starszy z nich działał w warunkach recydywy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

17 maja dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej do której miało dojść w jednej z drogerii na terenie miasta. Z zawiadomienia wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni ukradli kilka opakowań maszynek do golenia. Kiedy pracownik ochrony próbował ująć mężczyzn i odzyskać skradziony towar, został przez nich zaatakowany.

Na miejsce pojechali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Kiedy policjanci obejrzeli nagranie z monitoringu, nie mieli żadnych wątpliwości że doszło do kradzieży rozbójniczej. Jednym z podejrzewanych okazał się dobrze znany policjantom 20-letni mieszkaniec Opola który wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Tożsamość drugiego z mężczyzn policjanci ustalili już następnego dnia.

Kiedy kryminalni zapukali do drzwi 18-latka okazało się, że w jego mieszkaniu była poszukiwana nieletnia, która przebywała na ucieczce z domu dziecka. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z marihuaną. Wówczas 18-latek chcąc wyrwać funkcjonariuszom narkotyki, naruszył ich nietykalność.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. 20-latek, który we wrześniu wyszedł z więzienia za kradzież rozbójniczą, znów odpowie za to przestępstwo. Grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia. Jego młodszy o dwa lata kolega usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i posiadanie środków odurzających. Teraz musi się liczyć z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Previous Podejrzani mogli "wyprać" 680 mln euro - operacja "lodołamacz"
Next Podejrzany o śmiertelne potrącenie i ucieczkę usłyszał zarzuty

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UCZCZONO PAMIĘĆ OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – mł. insp. Adam Tychowicz uczestniczył w uroczystościach upamiętniających siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz. Opolscy policjanci wystawili swój

Wiadomości 0 Comments

„PRZYHAMUJ, ŻYCIE PRZED TOBĄ!” – IV EDYCJA ZA NAMI

Zakończyła się IV edycja opolskiej kampanii „Przyhamuj życie przed Tobą”. Statuetkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu trafiła do rąk Kacpra Peikerta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nysie. To on okazał

Wiadomości 0 Comments

CZWARTY CHARYTATYWNY BAL OFICERSKI POLICJI

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji, pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Pani Małgorzaty Szymczyk, z udziałem szczególnych gości honorowych odbył

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!