Oprawa pracy dyplomowej: popularna usługa w punktach poligraficznych

Oprawa pracy dyplomowej: popularna usługa w punktach poligraficznych

Uzyskanie tytułu naukowego nie należy do zadań prostych. Poszukiwanie materiałów na podstawie, których powstanie oryginalna praca licencjacka, magisterska czy doktorska pochłania mnóstwo czasu. Napisanie pracy jest również praco- i czasochłonne. W efekcie zanim praca będzie gotowa do wydruku, przyszli absolwenci studiów licencjackich, magisterskich, doktorskich muszą spędzić mnóstwo czasu w bibliotekach i na spotkaniach z promotorem. Praca nie może być plagiatem, jej treść powinna być nie tylko oryginalna, ale także wartościowa. Wielomiesięczne wysiłki mogą pójść na marne, gdy praca zostanie błędnie wydrukowana. Na szczęście, wydrukowanie prac dyplomowych nie jest zadaniem trudnym. Przy wielu drukarniach działają także introligatornie; w jednym miejscu można zlecić zarówno druk, jak i oprawę pracy.

Zanim praca zostanie oddana do druku i oprawy

Każda uczelnia ma własne wymagania odnośnie formalnego wyglądu pracy dyplomowej. Należy je poznać przed oddaniem pracy do wydrukowania i oprawy. Absolwenci, którzy muszą napisać pracę licencjacką, magisterską, doktorską powinni dopytać o takie szczegóły, jak:jak praca powinna zostać wydrukowana. Istnieje bowiem możliwość zarówno jedno- jak i dwustronnego wydruku;ilość egzemplarzy pracy, które należy wydrukować w przypadku druku jedno-, a jaką w sytuacji, gdy uczelnia wymaga, aby praca została wydrukowana dwustronnie. Zlecając druk i oprawę pracy należy też wiedzieć, jaki rodzaj oprawy jest wymagany. Do wyboru są bowiem oprawy miękkie, twarde, bindowanie i termobindowanie. Przed oddaniem pracy do drukarni należy dopytać o to, czy wszystkie egzemplarze mają być czarno-białe czy też może konieczne jest wydrukowanie pracy w kolorze. Warto pamiętać o tym, że maszyny drukujące zliczają w sposób automatyczny strony czarno-białe i kolorowe. W sytuacji, gdy w pracy znajdują się odnośniki do stron oznaczonych kolorem niebieskim, zostaną one zaliczone do kolorowych stron. W takim przypadku warto pomyśleć nad tym, aby usunąć hiperłącza.

O tym absolwenci powinny pamiętać

Osoby, które przygotowują się obrony prac licencjackich, magisterskich, doktorskich czy inżynierskich, zanim zlecą ich wydruk i oprawę, muszą zapoznać się z wymogami stawianymi przez macierzystą uczelnię odnośnie druku i oprawy prac. My możemy jedynie uczulić, że do obowiązków studenta należy: złożenie w dziekanacie uczelni jednego egzemplarza pracy. Jest to tak zwany egzemplarz archiwalny. Trafi on najpierw do teczki z aktami osobowymi studenta, a później wraz z nią do archiwum uczelni;praca, która będzie przechowywana w archiwum uczelni, musi zostać podpisana przez promotora oraz dyrektora instytutu. Archiwalny egzemplarz pracy licencjackiej, magisterskiej, inżynierskiej czy doktorskiej z reguły jest drukowany dwustronnie. W tym przypadku wystarczy też pracę oprawić w miękką oprawę lub tylko zbindować. Uczelnie wymagają dziś także, aby do papierowej wersji pracy została dołączona jest wersja elektroniczna –  całą pracę należy wgrać na płytę CD. Wydruk prac dyplomowych można zlecić przez internet.

Czytaj również: O czym należy pamiętać przy oprawie pracy dyplomowej? >>

Previous Dobra myjka w zakładzie fryzjerskim
Next W ukrywaniu się nie pomogła zmiana wizerunku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

MIAŁ PRAWIE 2,5 PROMILA – WJECHAŁ W ZAPARKOWANY SAMOCHÓD

24-latek mając prawie 2,5 promila alkoholu wjechał w zaparkowany samochód. Młody mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Biała został zatrzymany przez prudnickich policjantów. Teraz grozi mu nawet do

Wiadomości 0 Comments

Napastnik zatrzymany i aresztowany

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który miał nożem zaatakować kierowcę taksówki. Napastnik już po kilkunastu minutach trafił w ręce brzeskich policjantów. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO MACIEJA CZOŁNOWSKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie poszukują zaginionego Macieja Czołnowskiego z Nysy. Mężczyzna wyszedł z domu 1 marca 2017 roku i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź