POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

Policjanci z Olesna uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Teraz zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat oleski podczas wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 maja w Kędzierzynie Koźlu.

22 kwietnia, w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyła się 40 edycja eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach na szczeblu powiatowym  uczestniczyły  reprezentacje szkół podstawowych oraz  gimnazjów wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu przepisów ruch  drogowego, a następnie musieli się również wykazać praktyczną umiejętnością kierowania jednośladem,  poruszając się po   „miasteczku ruchu drogowego”. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz pracownicy Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:

I miejsce –  państwowe gimnazjum w Dobrodzieniu

II miejsce – państwowe gimnazjum nr 1 w Oleśnie

III miejsce – państwowe gimnazjum w Rudnikach

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

I miejsce – państwowa szkoła podstawowa  nr 3 w Oleśnie

II miejsce – państwowa szkoła podstawowa  w Dalachowie

III miejsce – państwowa szkoła podstawowa  w Gorzowie Śląskim

Indywidualnie najlepszymi okazali się Mateusz Waloszczyk  z PG w Dobrodzieniu  oraz Zuzanna Niesłony  ze PSP nr 3 w Oleśnie.

Zwycięskie drużyny  reprezentować będą powiat oleski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 20 maja w Kędzierzynie Koźlu.

Życzymy powodzenia !

Previous ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI – KIEROWCA BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Next WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS LEGITYMOWANIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zanim wejdą do łodzi

Policyjni wodniacy przygotowują się do nowego sezonu. Mają już za sobą szkolenie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Latem, wspólnie będą pełnić służbę na Odrze oraz najpopularniejszych jeziorach Opolszczyzny. Mundurowi na

Wiadomości 0 Comments

Czy warto decydować się na izolację natryskową?

W ostatnich latach można zauważyć rosnąca popularność izolacji natryskowych realizowanych przez nałożenie piany poliuretanowej. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tej formie izolacji i dowiedzieć się również jakie wady i zalety

Wiadomości 0 Comments

Za kierownicą z promilami

Miał ponad 3,5 promila i nie posiadał uprawnień do kierowania. 36-latek jechał całą szerokością drogi. Na szczęście został zatrzymany przez policyjny patrol. Kilka godzin później 22-latek z ponad 2 promilami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź