Transport kurierem bez problemów

Transport kurierem bez problemów

Z usług kurierskich korzystamy niemal wszyscy – nie tylko przy zamawianiu niewielkich, lekkich przedmiotów. Często wysyłamy za pośrednictwem firm świadczących takie usługi paczki znacznie większe, których dostarczenia poczta się nie podejmie.

Czasami niezbędne okazuje się przetransportowanie rzeczy lub paczki, która wymiarami zdecydowanie przekracza nie tylko maksymalne rozmiary przesyłek przyjmowanych przez większość firm kurierskich, ale nawet wymiary palety. Nietrudno o taką sytuację – wystarczy wyobrazić sobie mało foremną rzecz, na przykład element maszyny czy meble, których z różnych powodów nie możemy rozłożyć. 

Minimalizacja kosztów

Nadanie niewymiarowej paczki może okazać się nad wyraz bolesne dla naszego portfela, a czasem wręcz irytujące, szczególnie jeśli przesyłka przekracza maksymalne wymiary dosłownie o kilka centymetrów. W skrajnych wypadkach może oznaczać to podwojenie kosztu przesyłki, który w przypadku większych i cięższych rzeczy i tak nie będzie mały. W związku z tym niezbędne staje się znalezienie przewoźnika, który zaoferuje nam najlepszą cenę – zwłaszcza gdy na przykład prowadzimy firmę zajmującą się produkcją bądź sprzedażą niewymiarowych przedmiotów. W takiej sytuacji optymalizacja kosztów jest wręcz koniecznością – konkurencyjna cena dostawy może okazać się kluczem do naszego sukcesu na rynku.

Transport drobnicowy – najlepsze rozwiązanie

Chociaż termin „transport drobnicowy” dość jasno definiuje wymiary paczek i przesyłek jako niewielkie, to w praktyce firmy transportowe często podchodzą do niespaletyzowanych niestandardowych przesyłek dość liberalnie. Wystarczy, że dysponują samochodem wystarczająco dużym, by zmieściła się w nim nasza przesyłka.

Jedną z firm pozwalającą na wysłanie przesyłek przekraczających wymiary palety jest Mat Logistic – w tym przypadku płacimy za powierzchnię zajętą w samochodzie kurierskim, nie zaś za to, czy przesyłka wykracza poza obręb palety. Niezbędnym warunkiem przyjęcia zlecenia transportu jest to, by przesyłka w ogóle mieściła się w samochodzie dostawczym. Tego typu rozwiązanie może okazać się doskonałą opcją np. w przypadku elementów rusztowań, które nie zajmują wiele miejsca, ale z pewnością są przesyłką przekraczającą wymiary palety. W przypadku chęci skorzystania ze standardowych usług kurierskich, koszt wysłania takiej przesyłki mógłby okazać się naprawdę słony.

Więcej informacji na stronie http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-drobnicowy/.

Previous Zatrzymani za zabójstwo
Next Policja w internecie - cyberpiraci z zarzutami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Najmniejsze przedsiębiorstwa mocno odczują podwyżkę cen prądu

Ceny energii są stabilne, wzrosły za to opłaty za sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej. Dlatego od stycznia odbiorcy w Polsce zapłacą rachunki wyższe średnio o kilka procent. Podwyżkę dotkliwiej odczują przedsiębiorstwa, zwłaszcza te

Wiadomości 0 Comments

Majątek Polaków wynosi obecnie 6,5 bln zł. Do 2040 roku wzrośnie blisko dwukrotnie

W 2040 roku Polacy zgromadzą majątek wart ponad 18 bln zł – wynika z badania Polityka Insight Research dla Banku Zachodniego WBK. Po uwzględnieniu inflacji będzie to o 70 proc. więcej, niż mają

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak zwiększyć widoczność firmy w wyszukiwarce internetowej?

Dobra widoczność firmy w wyszukiwarce internetowej, czyli wysoka pozycja w naturalnych (organicznych) i reklamowych (linki sponsorowane AdWords) wynikach wyszukiwania na frazy związane z profilem działalności, to klucz do biznesowego sukcesu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!