Tylko 280 zł za OC w Opolu? Badamy, którzy kierowcą płacą najmniej za ubezpieczenie samochodu

Tylko 280 zł za OC w Opolu? Badamy, którzy kierowcą płacą najmniej za ubezpieczenie samochodu

Średnia cena OC we wrześniu wyniosła w Opolu 785 zł, czyli więcej niż wynosi średnia dla całego kraju (779 zł). Nadal jednak zdarzają się osoby, które kupują tu polisy za mniej niż 500 zł – i nie są to pojedyncze przypadki. Co robić, żeby mieć tak tanie OC w Opolu?

Opole kontra inne miasta

W rankingu miast wojewódzkich Opole zajmuje 6 miejsce pod względem średniej wysokości cen OC. Taniej jest między innymi w Olsztynie (761 zł), Toruniu (738 zł), czy Zielonej Górze (704 zł).

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę najniższe ceny OC znalezione w tych miastach, Opole ląduje tuż za podium, na 4. miejscu – najniższa cena, jaką wyliczył we wrześniu opolanin, wyniosła 280 zł.  Taniej było tylko Białymstoku i Toruniu (270 zł) oraz w Rzeszowie (260 zł).
Sprawdźmy, kim są kierowcy, którzy płacą tak mało.

Kierowcy z najtańszym OC w Opolu

Jak można przeczytać w artykule Wyjątkowo tanie OC w Opolu – już za 280 zł!, ponad 60 użytkowników porównywarki Mubi uzyskało ceny OC do 500 zł. Z kolei najtańsze OC, wspomniane w tytule, wyliczyły 2 osoby:

  • 46-letni właściciel Daewoo Matiz o pojemności 796 cm3,
  • 43-letni kierowca Smarta o pojemności 599 cm3.

Oprócz nich, w gronie kierowców z najtańszym OC były również 3 osoby z polisą za 360 zł:

  • 30-letni mężczyzna, kierowca Skody Rapid o pojemności 999 cm3,
  • 36-letnia właścicielka Fiata Punto, z silnikiem pojemności 1242 cm3,
  • 42-letni kierowca Peugeota 206 o pojemności 1124 cm3.

4 kolejnych kierowców zapłaciło za OC po 433 zł:

  • 30-latek, kierowca Fiata Stilo o pojemności 1368 cm3,
  • 39-latek, właściciel Citroena Xsary o pojemności 1360 cm3,
  • 40-letni właściciel Renault Thalia z silnikiem pojemności 1390 cm3,
  • 36-letni mężczyzna, który kieruje Oplem Astra o pojemności 1398 cm3.

Niska pojemność kluczem do niskich cen OC?

Jeśli przyjrzymy się powyższym przykładom, w oczy rzuca się jedna rzecz, która łączy kierowców z najtańszym OC – to niewielka pojemność silników ich samochodów. W żadnym przypadku nie przekracza ona 1.4 litra. Oprócz tego są to samochody marek, które firmy ubezpieczeniowe uważają za bardziej bezpieczne. Skoda, Citroen, Renault czy Fiat to auta, które statystycznie rzadziej biorą udział w wypadkach i stłuczkach. Te same marki powtarzają się również u kierowców w wieku 18-25 lat, którzy uzyskali najtańsze OC w swojej grupie. Jeśli więc szukasz oszczędności na OC i akurat przymierzasz się do zmiany samochodu, możesz wziąć to pod uwagę.

Jeszcze jeden sposób na tanie OC

Jest jeden sposób na obniżenie ceny OC, który może zastosować każdy kierowca, bez względu na wiek, staż za kółkiem, markę i parametry samochodu, czy nawet dotychczasową historię ubezpieczeniową. To sprawdzanie cen w kalkulatorze OC https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/

Dzięki takiemu narzędziu można uświadomić sobie różnice między cenami OC w różnych firmach, które często sięgają kilkuset złotych. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że każda polisa OC zapewnia ten sam, ustalony przez prawo zakres ochrony, wybór droższego ubezpieczenia zupełnie przestaje mieć sens.

Previous Segregatory niezbędne do przechowywania dokumentów
Next Huawei Mate 9

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM

Opolscy policjanci uczestniczyli w V Wielkim Charytatywnym Rajdzie Rowerowym. To kolejna odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze między innymi uświadamiali cyklistów, że bezpieczeństwo

Wiadomości 0 Comments

OSZUSTWO NA SIERŻANTA ARMII AMERYKAŃSKIEJ

Ostrzegamy przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Aby wyłudzić wysokie sumy pieniędzy podają się za żołnierzy armii amerykańskiej. Najpierw korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami, a później proszą o

Wiadomości 0 Comments

PATROL ROWEROWY WJEDZIE W KAŻDE MIEJSCE

Policjanci z drużyny rowerowej patrolując okolice nabrzeża Odry wylegitymowali dwie 18-latki. Szybko okazało się, że dziewczyny miały przy sobie niewielkie ilości marihuany. Młode kobiety usłyszały już zarzut posiadania środków odurzających.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź