Wyposażenie warsztatu mechanicznego

Wyposażenie warsztatu mechanicznego

Warsztat domowego czy profesjonalnego majsterkowicza to takie miejsce, gdzie odbywają się różne naprawy urządzeń albo też wykonuje się oryginalne projekty konstrukcyjne. Miejscem takim bardzo często jest garaż albo jakiś większy lokal. Zawsze warto oczywiście zadbać o odpowiednie planowanie takiej przestrzeni, dlatego bardzo ważne będzie między innymi to jakie wyposażenie się tam będzie się pojawiało. Między innymi ważne są meble, dzięki którym będziemy mieli ułatwione możliwości utrzymywania porządku w takich miejscach.

Podstawowe wyposażenie warsztatu

Meble warsztatowe

Jeśli wybieramy meble warsztatowe będzie trzeba między innymi zwrócić uwagę na ich należytą wytrzymałość, czy będą one odporne na różne uderzenia. Dobrym rozwiązaniem są modułowe meble, które można kupować pojedynczo albo budować z nich całe zestawy.

Istotne parametry, które będą ważne to między innymi czy będzie można samodzielnie je montować, czy mają regulowaną wysokość stopek czy są wyposażone w kółka, jakie może być ich maksymalne obciążenie.

Stół w warsztacie

To bardzo często miejsce, w którym będzie się wykonywać pracę w takich miejscach. Dlatego właśnie tak ważna będzie jego odpowiednia jakość. Jednocześnie warto także sprawdzić czy można taki stół przytwierdzić w warsztacie do podłogi. Taka kwestia również może mieć istotne znaczenie dla jego wyboru.

Szafka warsztatowa

Przy wyborze powinno się miedzy innymi sprawdzić czy szafki mają zamki centralne, które będą blokować szuflady. Warto sprawdzić jaki jest sposób mocowania szuflad, jakie są rozwiązania jeśli chodzi o ochronę przed wysunięciem jednocześnie kilku szuflad.

Szafa warsztatowa

Przy zakupie trzeba także sprawdzić czy będzie ona wyposażona w półki, jaki będzie ewentualnie zakres ich regulacji a także maksymalne obciążenie na tych półkach.

Tablica warsztatowa

Należy między innymi zdecydować czy chcemy mieć mobilną na kółkach tablicę, czy taką np. montowaną na ścianie na stałe. Czy będą tam panele z perforacjami do wpinania czy raczej będzie miejsce na zawieszanie plastikowych pojemników.

Wózek warsztatowy

Bardzo często będzie on wyposażony w profesjonalne zestawy narzędzi w plastikowych modułach, powinien mieć też centralny zamek i blokadę wysunięcia więcej niż jednej szuflady.

Leżanka

Taka leżanka powinna być odpowiednio profilowana i mieć kieszenie na klucze oraz na śruby.

Klucze i narzędzia ręczne

Każdy prawdziwy warsztat musi mieć odpowiednie klucze nasadowe, płasko – oczkowe, śrubokręty, szczypce, klucze imbusowe czy Torx. Wygodnie mieć tutaj kilka zestawów i odpowiednie walizki i skrzynki na te narzędzia.

Elektronarzędzia

Uzupełnieniem warsztatu są elektronarzędzia takie jak wiertarka czy wkrętarka. To urządzenia, które mają istotne znaczenie w takiej pracy i jej ułatwiają. Natomiast można decydować się na mocniejsze zasilane prądem jak i też akumulatorowe, które są na pewno znacznie wygodniejsze w trakcie ich wykorzystywania. Warto tutaj u dystrybutorów i sprzedawców podpytać się o to jakie narzędzia warto będzie wybrać.

Kompresor

W warsztacie często stosuje się także urządzenia pneumatyczne i tutaj do ich napędzania konieczny jest kompresor więc on również na wyposażeniu powinien się znaleźć.

http://liman.auto.pl/

Previous Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AF Alpha Plus
Next Czym jest rozjaśnianie zębów?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Wynajem samochodu w kosztach firmy

Samochód to niezbędne narzędzie komunikacji w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na to, czy jest to mała, jednoosobowa firma, czy też duże przedsiębiorstwo. Właściwe funkcjonowanie firmy przez samochodu jest praktycznie niemożliwe,

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki Shiny Garage

Shiny Garage to marka posiadająca angielską nazwę, ale jest to firma rdzennie polska. Założona została w 2012 roku przez grupę zapaleńców zainspirowanych faktem że ich pasja, czyli detailing samochodowy, była

Motoryzacja 0 Comments

Jak prawidłowo przechowywać opony?

W miarę jak zmieniają się pory roku, być może trzeba będzie się zastanowić nad zmianą opon sezonowych.  Niezależnie od tego, czy przechodzisz na opony zimowe, czy letnie, ważne jest, aby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź