POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 200 KILOGRAMÓW LEWEGO TYTONIU

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 200 KILOGRAMÓW LEWEGO TYTONIU

Policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali 65-letniego mieszkańca Prudnika. Mężczyzna podejrzany jest o sprzedaż tytoniu bez polskich znaków akcyzy w prowadzonych przez siebie punktach handlowych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 180 kilogramów nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 60 000 złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z funkcjonariuszami z Prudnika zatrzymali 65-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w swoich sklepach na terenie Prudnika i Głuchołaz sprzedawał tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na podstawie zebranych dowodów i informacji, policjanci wraz z celnikami, przeszukali pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę. W pomieszczeniu gospodarczym użytkowanym przez 65-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 170 kilogramów nielegalnego tytoniu. Natomiast w prowadzonych przez mężczyznę sklepach kolejne 11 kilogramów.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosły ponad 60 000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania nielegalnego tytoniu. Za taki czyn grozi mu do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Previous DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Next OPOLSCY POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIELEGALNE OPROGRAMOWANIE

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

ODPOWIE ZA NIELEGALNY TYTOŃ, ALKOHOL I NARKOTYKI

Policjanci z Opola zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze oprócz narkotyków i urządzeń służących do ich uprawy znaleźli tytoń i alkohol bez wymaganych znaków akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli

Opole na Sygnale 0 Comments

OJCIEC Z SYNEM ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu potrzebowali niespełna doby, by zatrzymać osoby podejrzane o rozbój. Ojciec z synem mieli napaść 27-latka w centrum miasta. Policjanci odzyskali skradzione dokumenty i

Opole na Sygnale 0 Comments

ZAPOMNIAŁ, ŻE MA 40 GRAMÓW MARIHUANY – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Do trzech lat więzienia grozi 34-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna z narkotykami w ręce kryminalnych wpadł w swoim warsztacie kiedy naprawiał samochód. Tłumaczył, że zapomniał o marihuanie którą tydzień wcześniej znalazł

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź