SAMOCHODEM PRZEWOZIŁ 1,5 KILOGRAMA AMFETAMINY
Znalezione blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 200 gramów suszu konopi indyjskich oraz sprzęt do uprawy plantacji marihuany, to efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Usłyszał on już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Funkcjonariusze CBŚP Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej ustalili, że 39-letni mieszkaniec Opola może mieć związek z przestępczością narkotykową.
Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli w jego volkswagenie ukrytą pod siedzeniem paczkę z białym proszkiem. Badanie narkotesterem pokazało, że to blisko 1,5 kilograma amfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie mężczyzny, gdzie zabezpieczyli ponad 17 000 złotych. Dodatkowo ustalili miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego, gdzie 39-latek przechowywał sprzęt do uprawy marihuany oraz ponad 200 gramów suszu roślinnego.
Na podstawie zebranych dowodów, 39-latek w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał trzy zarzuty: udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przedmiotów służących do uprawy marihuany. Za takie czyny grozi nawet do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
Policjanci zajmujący się tą sprawą przewidują dalszy jej rozwój.
Może to Ci się spodoba
SZYBKO I SKUTECZNIE – ĆWICZENIA POSZUKIWAWCZE
73-latek z zanikami pamięci i brakiem orientacji zgubił się w okolicach Odry…” – to założenie brzeskich policjantów, którzy szkolili się w poszukiwaniu osób zaginionych. W ćwiczeniach uczestniczyli także ratownicy i
OSZUSTWO NA SIERŻANTA ARMII AMERYKAŃSKIEJ
Ostrzegamy przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Aby wyłudzić wysokie sumy pieniędzy podają się za żołnierzy armii amerykańskiej. Najpierw korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami, a później proszą o
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI – KIEROWCA BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Policjanci z Opola wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginęła 60-letnia rowerzystka. Jak się okazało 20-letni kierowca bmw był pod wpływem alkoholu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!