GROZILI NOŻEM MAŁOLETNIM – ZOSTALI ZATRZYMANI
Policjanci z Opola zatrzymali 17 i 28-latka podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym na obrzeżach miasta. Napastnicy grożąc nożem zabrali dwóm małoletnim pieniądze oraz słuchawki. Chwilę później zostali zatrzymani. 28-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
4 marca, tuż przed godziną 20:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu, otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na obrzeżach miasta. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w okolicy przystanku autobusowego, do 13 i 14-latka podeszło 2 mężczyzn. Wtedy starszy z nich, grożąc nożem, zabrał im pieniądze oraz słuchawki.
Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Po niespełna 30 minutach policjanci zatrzymali podejrzewanych o ten czyn 17 i 28-latka. Znaleźli przy nich skradzione słuchawki. Jak się okazało obaj mężczyźni byli nietrzeźwi – każdy z nich miał po ponad promil alkoholu w organizmie.
Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego się przyznali. Taki czy zagrożony jest karą nie krótszą niż 3 lata więzienia. 28-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Młodszy z mężczyzn otrzymał policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
Może to Ci się spodoba
PODEJRZANY O NIELEGALNĄ HODOWLĘ ZATRZYMANY
24 krzaki konopi indyjskich oraz ponad 10 gramów gotowego suszu marihuany zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Niektóre krzewy na zlikwidowanej pod Niemodlinem plantacji sięgały ponad 3 metrów.
POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM MĘŻCZYZNĘ
W ręce głubczyckich kryminalnych wpadł 32-latek poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec powiatu ukrywał się przed organami ścigania od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna na swoim koncie ma liczne kradzieże i włamania. Teraz
USŁYSZAŁ BLISKO 60 ZARZUTÓW
Kryminalni zatrzymali 38-latka z Opola. Mężczyzna podejrzany jest o liczne włamania na terenie jednego z zakładów. Zdaniem śledczych z szafek ubraniowych kradł pieniądze, a także przedmioty osobiste. Za kradzież z
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!