ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI – KIEROWCA BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Policjanci z Opola wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginęła 60-letnia rowerzystka. Jak się okazało 20-letni kierowca bmw był pod wpływem alkoholu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie ograniczeń prędkości i bezwzględną trzeźwość za kierownicą. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii.
22 kwietnia, tuż po godzinie 9.00 w Grodzcu (DK 46) doszło do tragicznego wypadku drogowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący bmw 20-latek z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca najpierw uderzył w barierę energochłonną, a następnie czołowo zderzył się z jadącą od strony Ozimka rowerzystką. 60-letnia kobieta w wyniku doznanych obrażeń zginęła na miejscu.
Badanie alkomatem pokazało, że kierowca miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 20-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.
PAMIĘTAJMY!!!
Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
- zmniejsza szybkość reakcji
- ogranicza pole widzenia
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Apelujemy zwłaszcza do młodych kierowców o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
Może to Ci się spodoba
WŁAMANIE I POROZBIJANE SAMOCHODY – 20-LATEK ZATRZYMANY
Skradzione i porzucone pojazdy o łącznej wartości blisko 80 000 złotych oraz włamanie do klubu sportowego. Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali podejrzanego o te przestępstwa 20-latka. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia.
POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM MĘŻCZYZNĘ
W ręce głubczyckich kryminalnych wpadł 32-latek poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec powiatu ukrywał się przed organami ścigania od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna na swoim koncie ma liczne kradzieże i włamania. Teraz
ODPOWIE ZA NIELEGALNY TYTOŃ, ALKOHOL I NARKOTYKI
Policjanci z Opola zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze oprócz narkotyków i urządzeń służących do ich uprawy znaleźli tytoń i alkohol bez wymaganych znaków akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!