POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

Policjanci z Olesna uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Teraz zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat oleski podczas wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 maja w Kędzierzynie Koźlu.

22 kwietnia, w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyła się 40 edycja eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach na szczeblu powiatowym  uczestniczyły  reprezentacje szkół podstawowych oraz  gimnazjów wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu przepisów ruch  drogowego, a następnie musieli się również wykazać praktyczną umiejętnością kierowania jednośladem,  poruszając się po   „miasteczku ruchu drogowego”. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz pracownicy Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:

I miejsce –  państwowe gimnazjum w Dobrodzieniu

II miejsce – państwowe gimnazjum nr 1 w Oleśnie

III miejsce – państwowe gimnazjum w Rudnikach

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

I miejsce – państwowa szkoła podstawowa  nr 3 w Oleśnie

II miejsce – państwowa szkoła podstawowa  w Dalachowie

III miejsce – państwowa szkoła podstawowa  w Gorzowie Śląskim

Indywidualnie najlepszymi okazali się Mateusz Waloszczyk  z PG w Dobrodzieniu  oraz Zuzanna Niesłony  ze PSP nr 3 w Oleśnie.

Zwycięskie drużyny  reprezentować będą powiat oleski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 20 maja w Kędzierzynie Koźlu.

Życzymy powodzenia !

Previous ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI – KIEROWCA BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Next WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS LEGITYMOWANIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE NOWYCH POLICJANTÓW

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. 14 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar i tym samym wstąpiło

Wiadomości 0 Comments

Dieta wysokobiałkowa – czy jest dobra dla naszego organizmu?

Zbilansowana dieta to taka, która zawiera zdrową równowagę węglowodanów, białek i tłuszczów, a także wysoki poziom witamin i składników odżywczych. Różnorodność spożywanych przez nas posiłków jest tym, co dostarcza naszemu

Wiadomości 0 Comments

„BEZPIECZNY I ŚWIADOMY SENIOR „

Policjanci z Nysy spotkali się z seniorami w ramach działań „Bezpieczny i świadomy senior”. Rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się starsze osoby we współczesnym świecie. Przypomnieli między innymi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź