TYMCZASOWY ARESZT DLA PODPALACZA
Policjanci z Ozimka i Opola zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie dyskontu na terenie Ozimka. To 37-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowane zostały na ponad 4,5 miliona złotych. Zatrzymany 37-latek musi się teraz liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.
30 kwietnia w nocy, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z marketów na terenie Ozimka. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. To oni na czas akcji strażaków, zabezpieczali miejsce zdarzenia pod kątem bezpieczeństwa osób postronnych.
Po zakończeniu akcji, policjanci – z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa – przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Kiedy jedni funkcjonariusze, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków i sporządzali dokumentację fotograficzną, inni w tym czasie typowali osoby mogące mieć związek z tym pożarem.
Już po kilku godzinach, kryminalni ustalili osobę podejrzaną o to podpalenie. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Dopiero po wytrzeźwieniu przeprowadzone zostały z nim kolejne czynności.
37-latek usłyszał już zarzut spowodowania pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Za taki czyn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.
Może to Ci się spodoba
U DWÓCH MIESZKAŃCÓW OPOLA POLICJANCI ZABEZPIECZYLI SZEREG NARKOTYKÓW
Blisko 350 gramów marihuany i amfetaminy, tabletki ekstazy oraz grzybki halucynogenne zabezpieczyli kryminalni z Opola. Narkotyki znaleźli w mieszkaniu zajmowanym przez 33-letniego mieszkańca miasta. Do tej sprawy został zatrzymany także
POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE WYPADKU
Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku z 18 czerwca, do którego doszło pomiędzy Opolem a Dąbrową. Na drodze krajowej nr 46 miał miejsce wypadek drogowy, w którym zginął kierujący motorem.
WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS POLICYJNEJ KONTROLI
Głubczyccy policjanci zatrzymali kierowcę jeepa, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Szybko okazało się, że 49-letni mężczyzna przewozi na tylnym siedzeniu ponad 60 gramów narkotyków. Kilka godzin później w ręce
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!