BYLIŚMY I ZABEZPIECZALIŚMY – MASTER TRUCK 2017

BYLIŚMY I ZABEZPIECZALIŚMY – MASTER TRUCK 2017

Już po raz trzynasty policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne podczas wielkiej imprezy motoryzacyjnej, o skali międzynarodowej, jaką jest „MASTER TRUCK”. Imprezę odwiedziło ponad 100 000 osób nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Jak co roku, funkcjonariusze na swoim stoisku propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

13 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK” odbył się w dniach 21-23 lipca 2017 roku na terenie Autodromu – Lotniska w Polskiej Nowej Wsi/k. Opola. Oficjalne rozpoczęcie Zlotu odbyło się na scenie głównej, a w jego inauguracji udział wzięli organizatorzy i partnerzy imprezy, m.in. ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, podkom. Rafał Lejczak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu oraz dr inż. Alvin Gajadhur – Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu na swoim stanowisku zaprezentowali specjalistyczny sprzęt służbowy, sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia drogowego oraz we współpracy z Opolskim Klubem Strzeleckim „Husarz” wystawę różnego rodzaju uzbrojenia. Wszyscy odwiedzający stanowisko policyjne otrzymywali specjalnie na tą okazje przygotowane materiały profilaktyczno-edukacyjne, m.in. książeczkę „Dziewiątka” pod hasłem „Bezpieczny uczeń w drodze na Master Truck”.

Na scenie głównej opolscy policjanci przeprowadzili dwa praktyczne sprawdziany na torze rowerowym, jeden dla rodziców i jeden dla dzieci oraz konkurs wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.

Ważnym elementem zlotu była współpraca z dziennikarzami Polskiego Radia „Jedynka”, którzy w ramach imprezy realizowali program pn. „Bezpieczny Weekend”. W ramach prowadzonych audycji policjant informował słuchaczy o działaniach podejmowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przestrzegał wszystkich kierowców przed wspomaganiem się alkoholem i innymi środkami odurzającymi.

Podczas uroczystej galii kończącej 13 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK”, w imieniu Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu puchary dla wyróżniających się kierowców wręczyli podinsp. Piotr Boba Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz kom. Hubert Adamek Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podkom. Rafał Lejczak wręczył puchar kierowcy pojazdu ciężarowego, który swoim wyglądem wyróżnił się w tegorocznym zlocie.

 

Previous ABY WYPOCZYNEK NAD WODĄ BYŁ BEZPIECZNY
Next PODEJRZANI O BRUTALNE POBICIE I KRADZIEŻ – ZOSTALI ARESZTOWANI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNE SZKOLENIE POLICJI ORAZ STRAŻY LEŚNEJ, ŁOWIECKIEJ I RYBACKIEJ

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KWP w Opolu spotkali się z pracownikami Państwowej Straży Rybackiej, Państwowej Straży Łowieckiej i Państwowej Straży Leśnej. Policjanci podczas szkolenia omówili m.in. zagadnienia związane z wykorzystaniem

Wiadomości 0 Comments

ZBIÓRKA KRWI POD HASŁEM „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu oraz Państwowa Straż Pożarna organizują zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Wiadomości 0 Comments

UCZCZONO PAMIĘĆ OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – mł. insp. Adam Tychowicz uczestniczył w uroczystościach upamiętniających siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz. Opolscy policjanci wystawili swój

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź