BYLIŚMY I ZABEZPIECZALIŚMY – MASTER TRUCK 2017

BYLIŚMY I ZABEZPIECZALIŚMY – MASTER TRUCK 2017

Już po raz trzynasty policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne podczas wielkiej imprezy motoryzacyjnej, o skali międzynarodowej, jaką jest „MASTER TRUCK”. Imprezę odwiedziło ponad 100 000 osób nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Jak co roku, funkcjonariusze na swoim stoisku propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

13 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK” odbył się w dniach 21-23 lipca 2017 roku na terenie Autodromu – Lotniska w Polskiej Nowej Wsi/k. Opola. Oficjalne rozpoczęcie Zlotu odbyło się na scenie głównej, a w jego inauguracji udział wzięli organizatorzy i partnerzy imprezy, m.in. ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, podkom. Rafał Lejczak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu oraz dr inż. Alvin Gajadhur – Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu na swoim stanowisku zaprezentowali specjalistyczny sprzęt służbowy, sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia drogowego oraz we współpracy z Opolskim Klubem Strzeleckim „Husarz” wystawę różnego rodzaju uzbrojenia. Wszyscy odwiedzający stanowisko policyjne otrzymywali specjalnie na tą okazje przygotowane materiały profilaktyczno-edukacyjne, m.in. książeczkę „Dziewiątka” pod hasłem „Bezpieczny uczeń w drodze na Master Truck”.

Na scenie głównej opolscy policjanci przeprowadzili dwa praktyczne sprawdziany na torze rowerowym, jeden dla rodziców i jeden dla dzieci oraz konkurs wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.

Ważnym elementem zlotu była współpraca z dziennikarzami Polskiego Radia „Jedynka”, którzy w ramach imprezy realizowali program pn. „Bezpieczny Weekend”. W ramach prowadzonych audycji policjant informował słuchaczy o działaniach podejmowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przestrzegał wszystkich kierowców przed wspomaganiem się alkoholem i innymi środkami odurzającymi.

Podczas uroczystej galii kończącej 13 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK”, w imieniu Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu puchary dla wyróżniających się kierowców wręczyli podinsp. Piotr Boba Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz kom. Hubert Adamek Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podkom. Rafał Lejczak wręczył puchar kierowcy pojazdu ciężarowego, który swoim wyglądem wyróżnił się w tegorocznym zlocie.

 

Previous ABY WYPOCZYNEK NAD WODĄ BYŁ BEZPIECZNY
Next PODEJRZANI O BRUTALNE POBICIE I KRADZIEŻ – ZOSTALI ARESZTOWANI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŻEBY ŻNIWA BYŁY BEZPIECZNE

Okres wakacyjny to dla jednych czas wypoczynku dla innych ciężkiej pracy. Zadbaj, aby tegoroczne żniwa były dla Ciebie i Twojej rodziny bezpieczne! Policjanci apelują o rozwagę podczas wykonywania prac polowych

Wiadomości 0 Comments

POSZUKUJEMY ZAGINIONEGO ADAMA GALUS

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie poszukują zaginionego Adama Galus zamieszkałego w Oleśnicy. Funkcjonariusze ustalili, że zaginiony 6 maja 2017 r. około godziny 13:00 wyszedł z jednego z hoteli

Wiadomości 0 Comments

Jak mogę uzyskać wyższe odszkodowanie za mój samochód?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do tysięcy kolizji. Badania wykazały, że ponad siedemdziesiąt procent (lub więcej) kosztorysów przygotowywanych przez firmy ubezpieczeniowe jest rażąco zaniżonych. W wielu przypadkach ubezpieczyciele wypłacają

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź