Jak inwestować w akcje bez wychodzenia z domu?

Jak inwestować w akcje bez wychodzenia z domu?

Zakup akcji wielu osobom kojarzy się z inwestorami skupionymi w budynku giełdy finansowej, którzy krzykiem i gestami wydają instrukcje brokerom odnośnie zawierania transakcji. Jest to obraz znany ze starych filmów, który jest oczywiście prawdziwy, ale już nieaktualny. Obecnie inwestowanie w akcje odbywa się głównie online poprzez dedykowane konta maklerskie. Co jest potrzebne by inwestować w akcje przez Internet? Jaką rolę pełni broker? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest konto maklerskie?

Konto maklerskie to rachunek, który przeznaczony jest do przechowywania instrumentów finansowych (np. akcji) oraz obrotu nimi. Założenie rachunku maklerskiego daje więc dostęp do giełdy, a co za tym idzie umożliwia zakup oraz sprzedaż akcji. Oczywiście najpierw należy go zasilić, czyli przelać środki z konta bankowego.

Rola brokera

Konto maklerskie które daje możliwość zakupu akcji przez Internet zakłada się u brokera, którego przykładem może być Saxo broker oferujący handel akcjami na 60 giełdach z całego świata. Broker więc pośrednikiem pomiędzy inwestorem giełdowym, a giełdą, który umożliwia zakup akcji w zamian za prowizję. Zakładając konto maklerskie u konkretnego broker inwestor otrzymuje dostęp do platformy inwestycyjnej, na której może dokonywać transakcji, a także dzięki której może śledzić aktualne kursy akcji. Poza tym w wielu przypadkach brokerzy udostępniają również platformy wiedzy, które pozwalają nauczyć się inwestowania, czy przeprowadzania odpowiednich analiz.

Jak inwestować w akcje online – wybór odpowiedniego brokera

Z technicznego punktu widzenia inwestowanie w akcje przez Internet jest bardzo proste, jednak duże znaczenie może mieć wybór odpowiedniego brokera. Oczywiście istotne w tym względzie jest naliczana przez niego wysokość opłat, co bezpośrednio rzutuje na zyski, jednak pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty obsługi. Ważna jest bowiem również wiarygodność brokera, który powinien być dla inwestora partnerem biznesowym. Powierzając pieniądze warto opierać się jednak nie tylko na zaufaniu, czy opiniach, ale również jasnych i zrozumiałych regulaminach. Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze brokera? Przede wszystkim zakres jego oferty, czyli dostęp do konkretnych giełd i notowanych na nich akcji. Istotne są także warunki zasilania rachunku i wypłacania środków, co powinno odbywać się szybko, by móc swobodnie zarządzać własnym kapitałem.

Podsumowując należy stwierdzić, że inwestowanie w akcje przez Internet jest nie tylko wygodne, ale również pozwala rozpocząć przygodę z giełdą bez dodatkowych ograniczeń. Należy oczywiście pamiętać, że takie inwestycje również wiążą się z ryzykiem.

Previous 7 mitów na temat rowerów elektrycznych
Next Dlaczego warto udać się do Krakowa?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego warto udać się do Krakowa?

Wielu mieszkańców Krakowa wysoko ceni sobie to, że ich miasto jest tak znane i popularne. Należy, bowiem podkreślić, że w Polsce to właśnie Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast.

Wiadomości 0 Comments

BYLIŚMY I ZABEZPIECZALIŚMY – MASTER TRUCK 2017

Już po raz trzynasty policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne podczas wielkiej imprezy motoryzacyjnej, o skali międzynarodowej, jaką jest „MASTER TRUCK”. Imprezę odwiedziło

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź