KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM

KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM

Opolscy policjanci uczestniczyli w V Wielkim Charytatywnym Rajdzie Rowerowym. To kolejna odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze między innymi uświadamiali cyklistów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Było miasteczko ruchu drogowego i wiele atrakcji.

Akcję poprzedził briefing dla dziennikarzy, w trakcie którego policjanci przypominali o tym, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a ich prawa powinny być w pełni respektowane przez innych kierujących pojazdami silnikowymi. Sami rowerzyści też mają obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dbania o własne bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypominali i zachęcali do jazdy w odblaskach oraz kasku. Udzielali porad dotyczących bezpiecznej jazdy.

Przed końcem imprezy uczestnicy rajdu pokonali 25 kilometrową leśną trasę. Rajd rowerowy to kolejna edycja akcji, która wspiera podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.

W ostatnich latach nastąpiła znacząca poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale liczba wypadków drogowych i ofiar wśród rowerzystów pozostaje na tym samym poziomie. Rocznie na polskich drogach ginie prawie 300 rowerzystów, a ponad 4 tys. odnosi obrażenia.

W okresie od stycznia do maja 2017 roku rowerzyści uczestniczyli w 2628 wypadkach, w których zginęło 138 rowerzystów a 2379 zostało rannych. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń było nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu.

Previous WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE DO FINAŁU XVII KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLICJI
Next ZATRZYMANI ZA HANDEL ,,LEWYM” TYTONIEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE POROZUMIENIA Z OKRĘGOWYM INSPEKTORATEM PRACY W OPOLU

Insp. Jarosław Kaleta – Komendant Wojewódzki Policji w Opolu podpisał porozumienie z Panem Arkadiuszem Kapuścikiem – Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu. Umowa zawiera między innymi zasady prowadzenia wspólnych szkoleń oraz

Wiadomości 0 Comments

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

Wiadomości 0 Comments

Jakie są koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej?

Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, niezależnie od tego, jaka jest to forma prawna. Osoby, które dopiero

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź