KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM

KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM

Opolscy policjanci uczestniczyli w V Wielkim Charytatywnym Rajdzie Rowerowym. To kolejna odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze między innymi uświadamiali cyklistów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Było miasteczko ruchu drogowego i wiele atrakcji.

Akcję poprzedził briefing dla dziennikarzy, w trakcie którego policjanci przypominali o tym, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a ich prawa powinny być w pełni respektowane przez innych kierujących pojazdami silnikowymi. Sami rowerzyści też mają obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dbania o własne bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypominali i zachęcali do jazdy w odblaskach oraz kasku. Udzielali porad dotyczących bezpiecznej jazdy.

Przed końcem imprezy uczestnicy rajdu pokonali 25 kilometrową leśną trasę. Rajd rowerowy to kolejna edycja akcji, która wspiera podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.

W ostatnich latach nastąpiła znacząca poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale liczba wypadków drogowych i ofiar wśród rowerzystów pozostaje na tym samym poziomie. Rocznie na polskich drogach ginie prawie 300 rowerzystów, a ponad 4 tys. odnosi obrażenia.

W okresie od stycznia do maja 2017 roku rowerzyści uczestniczyli w 2628 wypadkach, w których zginęło 138 rowerzystów a 2379 zostało rannych. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń było nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu.

Previous WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE DO FINAŁU XVII KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLICJI
Next ZATRZYMANI ZA HANDEL ,,LEWYM” TYTONIEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przygotuj swoją skórę na chłodne dni zabiegami kosmetycznymi – zabiegi kosmetyczne na jesień

Jest zmęczona letnimi upałami i wysuszona promieniami słońca. Skóra jest narażona na działanie ostrego mrozu i porywistego wiatru. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wypróbować jesienią? Oto pięć zabiegów kosmetycznych, które pomogą

Wiadomości 0 Comments

SENIORKI ODPRAWIŁY OSZUSTÓW Z KWITKIEM

Jak nie dać się oszustom pokazały wczoraj opolskie seniorki. Mieszkanki Opola i Niemodlina otrzymały telefon od osoby podającej się za ich wnuczkę, która potrzebowała natychmiastowej pomocy finansowej. Seniorki nie dały

Wiadomości 0 Comments

SEZON MOTOCYKLOWY ROZPOCZĘTY – APEL DO MOTOCYKLISTÓW

Policjanci ruchu drogowego spotkali się z młodzieżą podczas dnia otwartego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Początek wiosny to dobry moment do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Funkcjonariusze przy tej okazji, szczegółowo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź