KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM
Opolscy policjanci uczestniczyli w V Wielkim Charytatywnym Rajdzie Rowerowym. To kolejna odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze między innymi uświadamiali cyklistów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Było miasteczko ruchu drogowego i wiele atrakcji.
Akcję poprzedził briefing dla dziennikarzy, w trakcie którego policjanci przypominali o tym, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a ich prawa powinny być w pełni respektowane przez innych kierujących pojazdami silnikowymi. Sami rowerzyści też mają obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dbania o własne bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypominali i zachęcali do jazdy w odblaskach oraz kasku. Udzielali porad dotyczących bezpiecznej jazdy.
Przed końcem imprezy uczestnicy rajdu pokonali 25 kilometrową leśną trasę. Rajd rowerowy to kolejna edycja akcji, która wspiera podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.
W ostatnich latach nastąpiła znacząca poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale liczba wypadków drogowych i ofiar wśród rowerzystów pozostaje na tym samym poziomie. Rocznie na polskich drogach ginie prawie 300 rowerzystów, a ponad 4 tys. odnosi obrażenia.
W okresie od stycznia do maja 2017 roku rowerzyści uczestniczyli w 2628 wypadkach, w których zginęło 138 rowerzystów a 2379 zostało rannych. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń było nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu.
Może to Ci się spodoba
ZATRZYMANI Z PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ
Miał blisko 2 promile kiedy uderzył w drzewo. Tak swoją podróż na prostej drodze zakończył 23-letni obywatel Ukrainy. Dzień później, jego krajan prowadził TIR-a mając 0,3 promila. Dodatkowo mężczyzna przekroczył
„OPOLE BEZ PRZEMOCY”
Komenda Miejska Policji w Opolu współorganizowała konferencję poświęconą przemocy domowej. Policjanci i pracownicy socjalni przybliżyli instytucje i organizacje, niosące pomoc ofiarom przemocy. Uczestnicy zapoznali się z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej
Z RODZICAMI O NARKOTYKACH
Gdzie szukać pomocy, po czym rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz jak wyglądają dopalacze i przedmioty służące do ich zażywania? To tylko niektóre informacje, jakie podczas spotkania z
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!