POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

Policjanci z Olesna uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Teraz zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat oleski podczas wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 maja w Kędzierzynie Koźlu.

22 kwietnia, w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyła się 40 edycja eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach na szczeblu powiatowym  uczestniczyły  reprezentacje szkół podstawowych oraz  gimnazjów wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu przepisów ruch  drogowego, a następnie musieli się również wykazać praktyczną umiejętnością kierowania jednośladem,  poruszając się po   „miasteczku ruchu drogowego”. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz pracownicy Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:

I miejsce –  państwowe gimnazjum w Dobrodzieniu

II miejsce – państwowe gimnazjum nr 1 w Oleśnie

III miejsce – państwowe gimnazjum w Rudnikach

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

I miejsce – państwowa szkoła podstawowa  nr 3 w Oleśnie

II miejsce – państwowa szkoła podstawowa  w Dalachowie

III miejsce – państwowa szkoła podstawowa  w Gorzowie Śląskim

Indywidualnie najlepszymi okazali się Mateusz Waloszczyk  z PG w Dobrodzieniu  oraz Zuzanna Niesłony  ze PSP nr 3 w Oleśnie.

Zwycięskie drużyny  reprezentować będą powiat oleski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 20 maja w Kędzierzynie Koźlu.

Życzymy powodzenia !

Previous ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI – KIEROWCA BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Next WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS LEGITYMOWANIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

1 MARCA – NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walczyli przeciwstawiając

Wiadomości 0 Comments

Jak mogę uzyskać wyższe odszkodowanie za mój samochód?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do tysięcy kolizji. Badania wykazały, że ponad siedemdziesiąt procent (lub więcej) kosztorysów przygotowywanych przez firmy ubezpieczeniowe jest rażąco zaniżonych. W wielu przypadkach ubezpieczyciele wypłacają

Wiadomości 0 Comments

NARADA KADRY KIEROWNICZEJ POLICJI

Zakończyła się narada kadry kierowniczej podsumowująca roczną pracę polskiej Policji. Komendant Główny Policji podkreślił, że założenia na rok 2016 zostały zrealizowane – świadczą o tym wysokie społeczne oceny pracy policjantów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź