Bio Agadir. Pielęgnacja skóry naturalnymi olejami.

Bio Agadir. Pielęgnacja skóry naturalnymi olejami.

W ostatnim czasie w branży kosmetycznej zagościł trend powrotu do korzeni, prostych komponentów i nieinwazyjnych zabiegów. Stąd nagłe zainteresowanie surowcami pozyskiwanymi bezpośrednio z natury i używanymi do produkcji kosmetyków naturalnych

Bio Agadir

Firma znajduje się w samym sercu Agadiru, w dzielnicy El Houda. Bio Agadir, dostarcza w 100% naturalne produkty i oferuje gamę wysokiej jakości produktów, zarówno kosmetycznych, jak i spożywczych. Bio agadir wyróżnia się łańcuchem wartości opartym na współpracy. Wykorzystuje nasiona z lasów drzew arganowych, symbolicznego drzewa Maroka. Kosmetyki Bio Agadir obejmują od żelu pod prysznic przez olejki do opalania, aż do serum Bio Agadir. Od surowców po gotowe produkty, Bio Agadir stworzył proces kontroli jakości zgodnie ze standardami w nowoczesnych laboratoriach i zoptymalizowany pod kątem zadowolenia klienta. Do wyprodukowania 1 litra oleju arganowego potrzeba 100 kilogramów owoców arganowych.

Olejek arganowy

Olejek arganowy pozyskiwany jest z endemicznego w Maroku drzewa arganowego. Te drzewa zajmują obszar ponad 800 000 hektarów, czyli 60% powierzchni regionu południowo-zachodniego Maroka. Rośnie w suchych i półsuchych strefach między Essaouirą a Agadirem. Bogaty w witaminę E i przeciwutleniacze, wykorzystuje się go również ze względu na swoje właściwości kosmetyczne. W tradycji berberyjskiej marokański olejek arganowy jest szeroko stosowany w medycynie. Badania naukowe wykazały, że olejek arganowy energetyzuje skórę, umożliwia przepuszczalność naskórka, opóźnia starzenie się komórek i utratę elastyczności skóry. Olej arganowy zmniejsza ilość cholesterolu w osoczu w organizmie poprzez unikanie jego odkładania w tętnicach, a tym samym zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Naturalny Bio olej

Olejek arganowy pozyskiwany jest z owoców drzewa arganowego, z tego ostatniego powstaje owoc przypominający migdał, który suszy się na słońcu. Następnie z owocu pozyskuje się ziarno zawierające nasiona. Te następnie zostanie przekształcone w olej. Do wyprodukowania olejku arganowego potrzeba dużo owoców – 100 kilogramów świeżych owoców na zaledwie 1 litr oleju. Olej arganowy:

 • Rewitalizuje skórę i poprawia jej blask.
 • Redukuje oznaki starzenia (przeciwzmarszczkowe)
 • Regeneruje i chroni barierę skórną.
 • Łagodzi i łagodzi swędzenie (trądzik, egzema, łuszczyca)
 • Chroni przed pękaniem spowodowanym wysuszeniem skóry.
 • Naturalny i skuteczny na rozstępy w ciąży.
 • Odżywia, wzmacnia i nabłyszcza włosy.
 • Regeneruje i wzmacnia włosy

Czym są kosmetyki naturalne? Co znajdziemy w ich składzie?

Kosmetyki naturalne to produkty, które zawierają wyłącznie surowce mineralne oraz składniki pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Ponadto powinny być uzyskiwane w wyniku takich procesów jak: filtracja, ekstrakcja, suszenie, destylacja, prasowanie, mielenie, liofilizacja i przesiewanie. Pozyskiwanie surowców naturalnych wspomnianymi wcześniej metodami, które w niewielkim stopniu przetwarzają surowiec, pozwala na zachowanie zawartych w surowcach wartości odżywczych, witamin i dobroczynnych substancji.

Składniki pochodzenia zwierzęcego można wykorzystać do produkcji kosmetyków naturalnych tylko wtedy, gdy nie jest to szkodliwe dla zdrowia lub życia zwierząt. Takimi surowcami są m.in. miód, propolis, lanolina i mleko. W produkcji kosmetyków naturalnych dopuszcza się również stosowanie surowców kosmetycznych pozyskiwanych w procesach biotechnologicznych tj. mikrobiologicznych czy enzymatycznych. W ten sposób otrzymuje się m.in. kwas hialuronowy. Oprócz surowców pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, w kosmetykach naturalnych można znaleźć również:

 • Różnego rodzaju składniki morskie (np. algi).
 • Olejki eteryczne.
 • Sole nieorganiczne i tlenki pochodzące z minerałów.
 • Naturalne emolienty, barwniki, emulgatory (np. estry sacharozy).
 • Naturalnie występujące substancje czynne i konserwanty (kwas benzoesowy i jego sole, kwas benzylowy, kwas salicylowy).

Branża chemiczna nieustannie pracuje nad nowymi recepturami opartymi na naturalnych surowcach, które można wykorzystać do produkcji kosmetyków. Jedną z nowości na rynku są bio betainy, które należą do linii produktów ekologicznych.

Previous World of Warcraft: Jak dostać się do Nazjatar
Next Przygotuj swoją skórę na chłodne dni zabiegami kosmetycznymi – zabiegi kosmetyczne na jesień

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

Wiadomości 0 Comments

Porady jak zapuścić brodę oraz o nią dbać

Czy masz brodę? Chciałbyś ją zapuścić? Szukasz sposobów na przyspieszenie tego procesu? Oto kilka sposobów na przyspieszenie tego procesu. Włosy na górnej wardze i szyi nazywane są brodą. Czynniki genetyczne

Wiadomości 0 Comments

Rozliczenie roczne PIT czas zacząć!

2 maja zakończy się trwający od początku stycznia czas składania przez podatników rocznych deklaracji PIT , czyli rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych za poprzedni, 2016 rok podatkowy. Po raz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź