PRZEJŚCIE W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM MOŻE KOSZTOWAĆ ŻYCIE

PRZEJŚCIE W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM MOŻE KOSZTOWAĆ ŻYCIE

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Nysie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący mercedesem potrącił nieprawidłowo przechodzącą przez jezdnię pieszą. 88-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów oraz o rozwagę i rozsądek ma drodze.

Do potrącenia pieszej doszło 27 lutego tuż po godzinie 8:00, na jednej z ulic w Nysie. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący osobowym mercedesem, 43-letni mężczyzna, potrącił przechodzącą przez jezdnię, poza miejscem do tego wyznaczonym, kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń 88-letnia kobieta, pomimo prowadzonej przez pogotowie ratunkowe reanimacji, zmarła.

Głównymi przyczynami tragedii na drogach są m.in.: nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, a także poruszenie się niewłaściwą stroną jezdni, przechodzenie w miejscach zabronionych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy wtargnięcie bezpośrednio przed jadący pojazd.

W województwie opolskim w 2016 roku odnotowano 16 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z udziałem pieszych. W tym roku na opolskich drogach zginęło 3 niechronionych uczestników ruchu drogowego. W dwóch przypadkach to kierujący nie udzielili pierwszeństwa pieszym.

Jak wskazują nasze statystyki najczęściej ofiarami tych wypadków drogowych są osoby powyżej 60 roku życia. Dlatego wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zachować szczególną ostrożność oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że kierowców chroni karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Pieszy nie ma takiej ochrony. Dlatego w konfrontacji z samochodem nie ma żadnych szans. To pieszy odnosi poważne obrażenia często niestety śmiertelne.

Previous KRYMINALNI Z OPOLA ZATRZYMALI PODEJRZANEGO O PEDOFILIĘ
Next 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

ZAGINIONA PATRYCJA ŚLIWA

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla poszukują zaginionej Patrycji Śliwy. Funkcjonariusze ustalili, że zaginiona ostatni raz widziana była 21 stycznia 2017 roku. W tym dniu dziewczyna wyszła z domu i do chwili obecnej

Opole na Sygnale 0 Comments

ZAPROPONOWAŁ ŁAPÓWKĘ ZA „PRZYMKNIĘCIE OKA”

Policjanci z Grodkowa zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Mężczyzna na podwójnej ciągłej wyprzedzał radiowóz. Podczas kontroli mundurowi w aucie znaleźli woreczek z marihuaną. 22-latek w zamian za odstąpienie od czynności

Opole na Sygnale 0 Comments

NA RYNEK NIE TRAFI 0,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Prudniccy kryminalni zatrzymali 29-latka, który w samochodzie przewoził ponad 0,5 kilograma MDMA. Mieszkaniec powiatu prudnickiego był już wcześniej karany za przestępczość narkotykową. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź