ZAMKNĘŁA INTRUZA W DOMU I ZAALARMOWAŁA POLICJANTÓW

ZAMKNĘŁA INTRUZA W DOMU I ZAALARMOWAŁA POLICJANTÓW

Mieszkanka Krapkowic zauważyła, że do jej mieszkania weszła kobieta. Szybko zamknęła drzwi wejściowe i wezwała Policję. Funkcjonariusze zatrzymali 47-letnią mieszkankę Opola. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia. Zachowujmy czujność i nie wpuszczajmy obcych do swoich mieszkań.

Do zdarzenia doszło 3 marca około godziny 11:00. Mieszkanka Krapkowic zorientowała się, że w jej mieszkaniu przebywa obca kobieta. „Nieproszony gość” wykorzystał fakt, że drzwi wejściowe do mieszkania były otwarte. Po wejściu do mieszkania zaczęła zaglądać do szafek.

Właścicielka widząc, że kobieta chce ukraść jej biżuterię i sprzęt RTV, zamknęła się razem z nią w mieszkaniu i zaalarmowała o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, którą okazała się 47-letna mieszkanka Opola. Zatrzymana usłyszała już zarzuty usiłowania kradzieży mienia o wartości ponad 10 000 złotych oraz naruszenia miru domowego. Podejrzana przyznała się do zarzutów. Za tego typu przestępstwa może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

Mechanizm działania złodziei zwykle jest taki sam. Pod pozorem zbierania żywności, sprzedaży różnych rzeczy wchodzą do mieszkań, których drzwi są otwarte. Zabierają torebki, portfele, telefony, wszystko to co znajduje się w ich zasięgu, po czym niepostrzeżenie wychodzą.

Pamiętajmy !

Zawsze zamykajmy drzwi domu i mieszkania, nawet gdy jesteśmy wewnątrz – zajęci pracami domowymi możemy nie zauważyć, że ktoś wszedł do środka. Dzwońmy na Policję jeśli zobaczymy nieznajomego, sprawdzającego czy drzwi do mieszkania sąsiada są otwarte. Porozmawiajmy o takich zdarzeniach z naszymi sąsiadami, ich czujność może pomóc ustrzec się przed kradzieżami.

Previous ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW
Next PODEJRZANY O ZGWAŁCENIE TYMCZASOWO ARESZTOWANY

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

UWAGA NA FAŁSZYWYCH PRACOWNIKÓW GAZOWNI

W ostatnich dniach policjanci z Brzegu otrzymali informację o oszustach. Do mieszkańca miasta przyszli dwaj mężczyźni podający się za pracowników gazowni. Pozorując awarię pieca gazowego, namówili 71-latka na zakup nowego.

Opole na Sygnale 0 Comments

OSZUSTWO NA SIERŻANTA ARMII AMERYKAŃSKIEJ

Ostrzegamy przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Aby wyłudzić wysokie sumy pieniędzy podają się za żołnierzy armii amerykańskiej. Najpierw korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami, a później proszą o

Opole na Sygnale 0 Comments

NARKOTYKI NA KONCERCIE – 5 OSÓB Z ZARZUTAMI

Policjanci z Opola zabezpieczali 2-dniową imprezę muzyczną nad jeziorem w Osowcu. Podczas jej trwania funkcjonariusze zatrzymali 5 osób z narkotykami. Mundurowi znaleźli przy nich różne substancje psychoaktywne – między innymi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź