„BEZPIECZNY I ŚWIADOMY SENIOR „

„BEZPIECZNY I ŚWIADOMY SENIOR „

Policjanci z Nysy spotkali się z seniorami w ramach działań „Bezpieczny i świadomy senior”. Rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się starsze osoby we współczesnym świecie. Przypomnieli między innymi jak postępować, by nie paść ofiarą fałszywego wnuczka czy policjanta. To właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na tego typu oszustwa.

Nadkom. Małgorzata Jeżewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie  z policjantami ruchu drogowego oraz dzielnicowym  przeprowadziła prelekcje i warsztaty dla seniorów. Spotkanie odbyło się w budynku szkoły podstawowej w sołectwie Hajduki Nyskie.

Funkcjonariusze opowiedzieli jak działają przestępcy. Przypomnieli w jaki sposób nie dać się oszukać na tzw. wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej. Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci  przybliżyli  m.in. podstawowe zmiany w przepisach dotyczących ruchu pieszych, rowerzystów oraz kierowców.  Powiedzieli także dlaczego warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym, a także jaki wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma prawidłowe oświetlenie.

Previous USZKODZIŁ 3 AUTA – ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 0,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kiedy zamówić wywóz gruzu Gorzów Śląski i nie tylko?

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej budynków powstaje, a starsze obiekty są remontowane lub przebudowywane, problem gromadzenia i utylizacji odpadów budowlanych staje się coraz bardziej palący. W takich sytuacjach kluczowe

Wiadomości 0 Comments

ROZMAWIALI O NARKOTYKACH

Co powinniśmy wiedzieć o narkotykach i dopalaczach, jakie są skutki prawne i zdrowotne używania tych niebezpiecznych substancji – to tylko niektóre pytania, na które odpowiadał policjant zajmujący się profilaktyką społeczną.

Wiadomości 0 Comments

Jak przygotować plik do druku?

Przed złożeniem zamówienia w drukarni należy zadbać o odpowiednie przygotowanie pliku. Kilka szczegółów sprawi, że zamówiony przez Ciebie druk będzie dokładnie odzwierciedlał stworzony przez Ciebie projekt. Technologia Dobrze przygotowany plik

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź