„BEZPIECZNY I ŚWIADOMY SENIOR „

„BEZPIECZNY I ŚWIADOMY SENIOR „

Policjanci z Nysy spotkali się z seniorami w ramach działań „Bezpieczny i świadomy senior”. Rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się starsze osoby we współczesnym świecie. Przypomnieli między innymi jak postępować, by nie paść ofiarą fałszywego wnuczka czy policjanta. To właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na tego typu oszustwa.

Nadkom. Małgorzata Jeżewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie  z policjantami ruchu drogowego oraz dzielnicowym  przeprowadziła prelekcje i warsztaty dla seniorów. Spotkanie odbyło się w budynku szkoły podstawowej w sołectwie Hajduki Nyskie.

Funkcjonariusze opowiedzieli jak działają przestępcy. Przypomnieli w jaki sposób nie dać się oszukać na tzw. wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej. Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci  przybliżyli  m.in. podstawowe zmiany w przepisach dotyczących ruchu pieszych, rowerzystów oraz kierowców.  Powiedzieli także dlaczego warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym, a także jaki wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma prawidłowe oświetlenie.

Previous USZKODZIŁ 3 AUTA – ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 0,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZBIÓRKA KRWI POD HASŁEM „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu oraz Państwowa Straż Pożarna organizują zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Wiadomości 0 Comments

„PRZYHAMUJ, ŻYCIE PRZED TOBĄ!” – IV EDYCJA ZA NAMI

Zakończyła się IV edycja opolskiej kampanii „Przyhamuj życie przed Tobą”. Statuetkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu trafiła do rąk Kacpra Peikerta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nysie. To on okazał

Wiadomości 0 Comments

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

Policjanci z Olesna uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w zakresie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź