OSIEDLE BEZ INTERNETU – WPADLI NA KRADZIEŻY KABLI

OSIEDLE BEZ INTERNETU – WPADLI NA KRADZIEŻY KABLI

Straty sięgające nawet 11 000 złotych oraz przerwa w dostępie do Internetu. Policjanci zatrzymali 29 i 42-latka, na ,,gorącym uczynku”. Mieszkańcy Krapkowic usłyszeli zarzuty zniszczenia sieci telekomunikacyjnej. Za taki czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

W nocy z 15/16 czerwca, policjanci z Opola zostali poinformowani, że  nieznani wówczas sprawcy przecięli część kabli informatycznych w jednej z dzielnic miasta.

Następnej nocy, mundurowi z Komisariatu II Policji w Opolu patrolując ten rejon zauważyli przy studzience kanalizacyjnej dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Obok nich stał zaparkowany samochód, do którego obaj wkładali jakieś przedmioty. Policjanci widząc to natychmiast zareagowali. Jak się okazało 29 i 42-latek wyszarpywali ze studzienki kable teleinformatyczne.

Starszy z nich wylegitymował się przywłaszczonym wcześniej dokumentem i próbował podawać policjantom fałszywe dane. Mundurowi szybko ustalili jednak jego prawdziwą tożsamość. Pokrzywdzony przestępstwem wstępnie wycenił swoje straty na blisko 11 000 złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia sieci telekomunikacyjnej, a 42-latek dodatkowo zarzut posługiwania się cudzym dokumentem. Obojgu grozi teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Previous POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE WYPADKU
Next ,,NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ NA WNUCZKA” KAMPANIA SPOŁECZNA

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM TOMASZ REGNER

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Śremie poszukują Tomasza Regnera. Mężczyzna poszukiwany jest w związku z popełnieniem przestępstwa oszustwa. Policjanci

Opole na Sygnale 0 Comments

NARKOTYKI I DEWASTACJA – 21-LATKOWIE Z ZARZUTAMI

Kryminalni z Opola zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zniszczenie mienia. Dodatkowo funkcjonariusze w pokoju, który zajmował znaleźli blisko 100 gramów marihuany. Podczas przeszukania do mieszkania zapukał jego rówieśnik –

Opole na Sygnale 0 Comments

ODPOWIE ZA NIELEGALNY TYTOŃ, ALKOHOL I NARKOTYKI

Policjanci z Opola zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze oprócz narkotyków i urządzeń służących do ich uprawy znaleźli tytoń i alkohol bez wymaganych znaków akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź