UWAGA NA FAŁSZYWYCH PRACOWNIKÓW GAZOWNI

UWAGA NA FAŁSZYWYCH PRACOWNIKÓW GAZOWNI

W ostatnich dniach policjanci z Brzegu otrzymali informację o oszustach. Do mieszkańca miasta przyszli dwaj mężczyźni podający się za pracowników gazowni. Pozorując awarię pieca gazowego, namówili 71-latka na zakup nowego. Pokrzywdzony stracił w ten sposób 1 500 złotych.

71-latek wpuścił do domu dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Niezapowiedziani goście pokazali identyfikatory i oświadczyli, że sprawdzają działanie piecyków gazowych. Opowiadali, że na klatkach schodowych były wcześniej wywieszone ogłoszenia o serwisie. Straszy mężczyzna wpuścił ich do domu.

Jeden z „fachowców” zajął właściciela rozmową, a drugi w tym czasie poszedł do łazienki sprawdzić piecyk. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny oblał piecyk wodą, pozorując w ten sposób jego awarię. Po „zbadaniu” urządzenia powiedział, że taka awaria może spowodować wybuch piecyka. Po tym wszystkim oraz usilnych namowach mężczyzn, 71-latek zgodził się na wymianę piecyka. Za nowy zapłacił 1 500 złotych, stary rzekomo uszkodzony został przez „fachowców” zabrany.

Kiedy mężczyźni wyszli z mieszkania pokrzywdzony postanowił sprawdzić w gazowni, czy takie pracę aktualnie są wykonywane. Prawdziwy pracownik gazowni zaprzeczył, wtedy 71-latek zorientował się, że został oszukany. Straszy mężczyzna zawiadomił o wszystkim Policję.

Apelujemy o rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi. Aby nie dać się oszukać i okraść musimy zachować zdrowy rozsądek. Wylegitymujmy osobę pukającą do drzwi. Zadzwońmy do instytucji, w której ma ona pracować i zapytajmy czy rzeczywiście tak jest. W przypadku wątpliwości i podejrzeń, że ktoś chce nas oszukać zadzwońmy na numer alarmowy 997 i 112.

Previous POMIMO TRUDNYCH WARUNKÓW NA DRODZE PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ
Next U DWÓCH MIESZKAŃCÓW OPOLA POLICJANCI ZABEZPIECZYLI SZEREG NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM – TRAFIŁ DO ZAKŁADU KARNEGO

Nyscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym między innymi za wymuszenia rozbójnicze. W pomieszczeniu, w którym się ukrywał kryminalni znaleźli blisko 0,5 kilograma narkotyków. Takie przestępstwo

Opole na Sygnale 0 Comments

POMIMO TRUDNYCH WARUNKÓW NA DRODZE PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ

Tylko w ubiegły weekend, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy, aż 6 kierowcom. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-latek, który

Opole na Sygnale 0 Comments

NA RYNEK NIE TRAFI 0,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Prudniccy kryminalni zatrzymali 29-latka, który w samochodzie przewoził ponad 0,5 kilograma MDMA. Mieszkaniec powiatu prudnickiego był już wcześniej karany za przestępczość narkotykową. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź