UWAGA NA FAŁSZYWYCH PRACOWNIKÓW GAZOWNI

UWAGA NA FAŁSZYWYCH PRACOWNIKÓW GAZOWNI

W ostatnich dniach policjanci z Brzegu otrzymali informację o oszustach. Do mieszkańca miasta przyszli dwaj mężczyźni podający się za pracowników gazowni. Pozorując awarię pieca gazowego, namówili 71-latka na zakup nowego. Pokrzywdzony stracił w ten sposób 1 500 złotych.

71-latek wpuścił do domu dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Niezapowiedziani goście pokazali identyfikatory i oświadczyli, że sprawdzają działanie piecyków gazowych. Opowiadali, że na klatkach schodowych były wcześniej wywieszone ogłoszenia o serwisie. Straszy mężczyzna wpuścił ich do domu.

Jeden z „fachowców” zajął właściciela rozmową, a drugi w tym czasie poszedł do łazienki sprawdzić piecyk. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny oblał piecyk wodą, pozorując w ten sposób jego awarię. Po „zbadaniu” urządzenia powiedział, że taka awaria może spowodować wybuch piecyka. Po tym wszystkim oraz usilnych namowach mężczyzn, 71-latek zgodził się na wymianę piecyka. Za nowy zapłacił 1 500 złotych, stary rzekomo uszkodzony został przez „fachowców” zabrany.

Kiedy mężczyźni wyszli z mieszkania pokrzywdzony postanowił sprawdzić w gazowni, czy takie pracę aktualnie są wykonywane. Prawdziwy pracownik gazowni zaprzeczył, wtedy 71-latek zorientował się, że został oszukany. Straszy mężczyzna zawiadomił o wszystkim Policję.

Apelujemy o rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi. Aby nie dać się oszukać i okraść musimy zachować zdrowy rozsądek. Wylegitymujmy osobę pukającą do drzwi. Zadzwońmy do instytucji, w której ma ona pracować i zapytajmy czy rzeczywiście tak jest. W przypadku wątpliwości i podejrzeń, że ktoś chce nas oszukać zadzwońmy na numer alarmowy 997 i 112.

Previous POMIMO TRUDNYCH WARUNKÓW NA DRODZE PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ
Next U DWÓCH MIESZKAŃCÓW OPOLA POLICJANCI ZABEZPIECZYLI SZEREG NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

PODEJRZANI O BRUTALNE POBICIE I KRADZIEŻ – ZOSTALI ARESZTOWANI

Kryminalni z Opola zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie. 27 i 36-latek mieli przypalać ogniem swoją ofiarę. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz muszą się

Opole na Sygnale 0 Comments

U DWÓCH MIESZKAŃCÓW OPOLA POLICJANCI ZABEZPIECZYLI SZEREG NARKOTYKÓW

Blisko 350 gramów marihuany i amfetaminy, tabletki ekstazy oraz grzybki halucynogenne zabezpieczyli kryminalni z Opola. Narkotyki znaleźli w mieszkaniu zajmowanym przez 33-letniego mieszkańca miasta. Do tej sprawy został zatrzymany także

Opole na Sygnale 0 Comments

WŁAMANIE I POROZBIJANE SAMOCHODY – 20-LATEK ZATRZYMANY

Skradzione i porzucone pojazdy o łącznej wartości blisko 80 000 złotych oraz włamanie do klubu sportowego. Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali podejrzanego o te przestępstwa 20-latka. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź