„SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” ZBIERALI KREW W OPOLU

„SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” ZBIERALI KREW W OPOLU

Policjanci z Opola wspólnie ze strażakami zorganizowali zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Do jej oddania zachęcał Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – insp. Jarosław Kaleta, który sam od wielu lat jest honorowym krwiodawcą. W trakcie zbiórki zebrano blisko 12 litrów krwi.

17 marca, w godzinach od 10:00 do 14:00, na terenie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu przy ul. Oleskiej 95 została przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórkę zorganizowano wspólnie z opolską strażą pożarną oraz Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy SPPP w Opolu. A wszystko to pod hasłem ,,spoKREWnieni służbą”.

W zbiórce oprócz mundurowych udział wzięli także przedstawiciele urzędu wojewódzkiego oraz mieszkańcy Opola. Na miejscu nie zabrakło Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jarosława Kalety, który jako jeden z pierwszych oddał krew. Celem akcji było propagowanie idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Aby uatrakcyjnić to wydarzenie, policjanci ruchu drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu sekcji antyterrorystycznej oraz strażacy zaprezentowali swoje wyposażenie, jakie wykorzystują w codziennej służbie. Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji służb wokół idei krwiodawstwa.

Dzięki zorganizowanej zbiórce blisko 12 litrów krwi ratującej życie trafi teraz do najbardziej jej potrzebujących.

Previous POLICJANCI UCZESTNICZYLI W 72 ROCZNICY WYZWOLENIA STALAGU 344 LAMSDORF
Next POLICJANCI POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO MACIEJA CZOŁNOWSKIEGO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Próbował uniknąć odpowiedzialności – skłamał, że jest chory na koronawirusa

W trakcie kontroli drogowej, 36-latek poinformował policjantów, że jest zakażony koronawirusem. Policjanci z zachowaniem najwyższych środków ostrożności przystąpili do dalszych czynności. Szybko okazało się, że mężczyzna nie dość, że jest

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta wręczył akty ślubowania 27 nowo przejętym policjantom. Słowami roty „ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” młodzi adepci rozpoczęli swoją służbę.

Opole na Sygnale 0 Comments

OSZUSTWO NA SIERŻANTA ARMII AMERYKAŃSKIEJ

Ostrzegamy przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Aby wyłudzić wysokie sumy pieniędzy podają się za żołnierzy armii amerykańskiej. Najpierw korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami, a później proszą o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź