Projektowanie łazienki w stylu glamour. Inspiracje i aranżacje

Projektowanie łazienki w stylu glamour. Inspiracje i aranżacje

Na dworze w końcu zrobiło się ciepło i choć nie narzekam na pogodę, to moje myśli skupiają się na łazience i prysznicu. Orzeźwiająco jest wziąć chłodny prysznic w upalny dzień. Zanim jednak zrealizuję to marzenie, chcę Wam pokazać kilka pięknych łazienkowych wnętrz. Dzisiejszą bohaterką będzie łazienka, która emanuje glamour.

Łazienka w stylu glamour

Na początku zadam Wam kilka pytań. Z jakim stylem kojarzy Ci się styl glamour? To styl, który błyszczy i mieni się kryształkami, ale nie jest pstrokaty czy tandetny. Jest to styl wyrafinowany z elementami luksusu. Lustrzana obudowa wanny, lustrzane fronty w szafkach i okładziny ścienne na wysoki połysk. Lustro w stylu galmour to świetny dodatek do nowoczesnej łazienki.

To wnętrze nie jest krzykliwe mimo wielu odblaskowych i błyszczących elementów. Dzieje się tak za sprawą subtelnej, stonowanej kolorystyki, która łagodzi wszechobecny blask i pozwala uzyskać większą przestrzeń. Małe wnętrze z błyszczącymi powierzchniami byłoby nieuporządkowane. Powodowałoby dezorientację oczu i optycznie powiększało, z czego znane są błyszczące powierzchnie. Łazienka nie jest zbyt mała i w tej aranżacji wygląda świetnie. Ten typ wystroju glamour jest idealny, gdy reszta mieszkania jest urządzona w tym samym stylu. Stworzy to spójną aranżację w całym mieszkaniu, a łazienka w stylu glamour będzie jej doskonałym uzupełnieniem. Nie sposób wyobrazić sobie sytuacji, w której reszta mieszkania urządzona jest w stylu skandynawskim lub klasycznym, a łazienka w stylu glamour.

Takie rozwiązanie jest zupełnie nietrafione, a każdy po wejściu do łazienki doznałby szoku. Byłoby to jak wejście do innego mieszkania.

Zobacz: Jak dobrze zorganizować swoją łazienkę

Łazienka glamour w starym stylu glamour

Już słyszę głosy, że styl glamour nie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Ze względu na błyszczące, metalowe powierzchnie. Jest to nieprawda, powiem Wam, że to nieprawda. Łazienka urządzona w stylu glamour może świetnie wyglądać ze starymi meblami. Ta łazienka jest jednak moją ulubioną w stylu glamour. Dlaczego?

Konsole mają bardzo tradycyjny design, ale mają błyszczące, złote nóżki. Mają też błyszczący, mocno zdobiony front. Z sufitu zwisa żyrandol. Choć nie jest to tradycyjny żyrandol, to jest to świetny przykład żyrandola w stylu glamour. W komplecie z nim znajduje się lustro i inne dodatki, w tym pikowana pufa. To wszystko sprawia, że jest to aranżacja łazienki w stylu glamour.

Dodatki w stylu glamour

Nawet jeśli Twoim pierwotnym zamiarem była łazienka w innym stylu, to i tak możesz dodać jej stylu glamour. Jak możesz to zrobić? Możesz to zrobić, wybierając odpowiednie akcesoria. Lustro może mieć ogromny wpływ na wystrój wnętrza łazienki. Jeszcze lepiej, jeśli wybierzemy lustro, które odzwierciedla glamour, jesteśmy już w połowie drogi do osiągnięcia aranżacji wnętrza łazienki w stylu glamour.

Warto kupić duże lustro, które doda światła i powiększy wnętrze. Takie lustro powinno być zamontowane w dużej, bogato zdobionej ramie. Rama ta może być tradycyjna, ale może być pomalowana na złoty, srebrny lub inny szalony kolor. Może być również wykonana z jednobarwnych lub kolorowych kryształów, które odbijają światło.

Oprócz lustra, we wnętrzach w stylu glamour, świetnie prezentują się wszelkie szklane, przezroczysto-błyszczące słoiczki, pojemniki, szafki na kosmetyki. Do szklanych pojemników można dodać kryształowe ozdoby, które będą pięknie odbijać światło. Mogą one sprawić, że zwykły przedmiot wyda się niezwykły i stanie się ważnym elementem wystroju wnętrza. Dodatki te są bardziej efektowne i efektywne od innych.

Previous Chiller: zasada działania i zastosowanie
Next Duże okna w domu - zalety i wady

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ROZPOCZĘLI DZIAŁANIA „TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH”

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z ważniejszych priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Realizując to zadanie, aby wyeliminować niebezpieczne sytuacje na drodze mundurowi już od poniedziałku rozpoczęli akcję „Tydzień

Wiadomości 0 Comments

ABY WYPOCZYNEK NAD WODĄ BYŁ BEZPIECZNY

Woda – to tu liczy się pilna uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających. Przecenienie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. By wypoczynek

Wiadomości 0 Comments

ZABEZPIECZALIŚMY FESTIWAL OGNIA I WODY

Policjanci zabezpieczali imprezę pn. „Festiwal Ognia i Wody” organizowaną przez Urząd Nyski, Agencje Rozwoju Nysy oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. W imprezie uczestniczyło około 50 000 osób. Funkcjonariuszy z Nysy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź