„BEZPIECZNY I ŚWIADOMY SENIOR „
Policjanci z Nysy spotkali się z seniorami w ramach działań „Bezpieczny i świadomy senior”. Rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się starsze osoby we współczesnym świecie. Przypomnieli między innymi jak postępować, by nie paść ofiarą fałszywego wnuczka czy policjanta. To właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na tego typu oszustwa.
Nadkom. Małgorzata Jeżewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie z policjantami ruchu drogowego oraz dzielnicowym przeprowadziła prelekcje i warsztaty dla seniorów. Spotkanie odbyło się w budynku szkoły podstawowej w sołectwie Hajduki Nyskie.
Funkcjonariusze opowiedzieli jak działają przestępcy. Przypomnieli w jaki sposób nie dać się oszukać na tzw. wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej. Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci przybliżyli m.in. podstawowe zmiany w przepisach dotyczących ruchu pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Powiedzieli także dlaczego warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym, a także jaki wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma prawidłowe oświetlenie.
Może to Ci się spodoba
Projektowanie łazienki w stylu glamour. Inspiracje i aranżacje
Na dworze w końcu zrobiło się ciepło i choć nie narzekam na pogodę, to moje myśli skupiają się na łazience i prysznicu. Orzeźwiająco jest wziąć chłodny prysznic w upalny dzień.
Przygotuj swoją skórę na chłodne dni zabiegami kosmetycznymi – zabiegi kosmetyczne na jesień
Jest zmęczona letnimi upałami i wysuszona promieniami słońca. Skóra jest narażona na działanie ostrego mrozu i porywistego wiatru. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wypróbować jesienią? Oto pięć zabiegów kosmetycznych, które pomogą
KRĘCIŁO SIĘ BEZPIECZEŃSTWO NA RAJDZIE ROWEROWYM
Opolscy policjanci uczestniczyli w V Wielkim Charytatywnym Rajdzie Rowerowym. To kolejna odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze między innymi uświadamiali cyklistów, że bezpieczeństwo
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!