Jak golić twarz bez podrażnień?

Jak golić twarz bez podrażnień?

Chociaż trend na zarost jest nadal bardzo popularny wśród mężczyzn. Regularne przycinanie lub golenie jest konieczne dla mężczyzn, którzy chcą, aby ich brody rosły. Golenie może powodować podrażnienia i inne nieprzyjemne reakcje. Jak mogę zapewnić, że moja twarz jest golona bezpiecznie i bez podrażnień?

Zarost na twarzy

Włosy na twarzy mogą wyglądać zupełnie inaczej niż włosy na głowie. Włosy na policzkach i podbródku są często grubsze, ciemniejsze i bardziej sztywne. Hormony i czynniki genetyczne są odpowiedzialne za znaczną część wzrostu włosów na twarzy. Podrażnienia po goleniu mogą przytrafić się każdemu, niezależnie od wielkości zarostu.

Podrażnienia po goleniu u mężczyzn to częsty problem

Codzienna pielęgnacja staje się trudna ze względu na nieprzyjemne uczucie pieczenia i swędzenia oraz zaczerwienienie skóry. U niektórych mężczyzn po goleniu pojawia się wysypka lub małe zgrubienia spowodowane wrastającymi włoskami. Jakie są główne przyczyny tego zjawiska? Twarz należy zawsze myć delikatnie i ostrożnie. Jeżeli maszynka jest używana zbyt mocno na skórze, nie tylko przycina włosy, ale również uszkadza naskórek. Możliwe jest również zacięcie się. Jeśli do tego dojdzie, najlepiej od razu złagodzić to miejsce ałunem lub żelem na skaleczenia. Jeśli bezpośrednio po goleniu skóra jest napięta, czerwona lub piecze, może to być spowodowane źle dobranymi kosmetykami.

Czytaj również: 7 stylów tatuażu wyjaśnione [PORADNIK POCZĄTKUJĄCEGO]

Jak uniknąć poparzeń po goleniu?

  1. Powinieneś wymieniać żyletki tak często, jak to konieczne, zwłaszcza jeśli podczas golenia odczuwasz dyskomfort, ciągnięcie lub szarpanie.
  2. Przed goleniem zmiękcz skórę. Przed goleniem możesz użyć kremu zmiękczającego. Po każdym pociągnięciu maszynkę do golenia należy opłukać pod ciepłą wodą.
  3. Aby zachować sprawność ostrza, dokładnie wyczyść je po zakończeniu golenia. Nie spiesz się. Goląc skórę, wykonuj delikatne, zamaszyste ruchy. Jeśli to konieczne, naciągnij skórę.
  4. Nie gol się w tym samym miejscu więcej niż raz. Zawsze zaczynaj golenie od kierunku, w którym rosną włosy.
  5. Następnie, gol włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.
  6. Aby zapewnić gładszy poślizg maszynki, regularnie wykonuj peeling skóry, aby usunąć martwe komórki naskórka.

Kosmetyki do golenia twarzy

Dzięki odpowiednim kremom do golenia można golić twarz bez podrażnień. Kosmetyki są niezbędne przy goleniu na mokro. Zmiękczają one skórę i ułatwiają usuwanie zarostu. Ze względu na silne właściwości pieniące, pianka do golenia lub mydło do golenia zapewni gładki poślizg na skórze. Tworzy też warstwę ochronną, która zapobiega zbytniemu zbliżaniu się ostrza do skóry. Kosmetyki po goleniu natychmiast łagodzą skórę i przywracają jej równowagę. Możesz wybierać spośród różnych formuł: balsamów, wód po goleniu i żeli. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie kosmetyki do rodzaju skóry. Profesjonalne kosmetyki do golenia często podzielone są na linie. W poszczególnych liniach różnią się składnikami aktywnymi i zapachami.

Previous Przygotuj swoją skórę na chłodne dni zabiegami kosmetycznymi – zabiegi kosmetyczne na jesień
Next Chiller: zasada działania i zastosowanie

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM MĘŻCZYZNĘ

W ręce głubczyckich kryminalnych wpadł 32-latek poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec powiatu ukrywał się przed organami ścigania od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna na swoim koncie ma liczne kradzieże i włamania. Teraz

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE POROZUMIENIA ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ

Insp. Jarosław Kaleta – Komendant Wojewódzki Policji w Opolu podpisał porozumienie z płk. Adamem Jopek – Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w sprawie współdziałania obu jednostek. Porozumienie określa m.in. zasady

Wiadomości 0 Comments

WYCIĄGNIĘCI Z WODY – WSPÓLNA AKCJA POLICJANTÓW I RATOWNIKÓW

Policjanci z ogniwa wodnego w Turawie wspólnie z ratownikami uratowali załogę łodzi żaglowej, która wywróciła się na Jeziorze Turawskim. Wysoka fala utrudniała im dopłynięcie do brzegu. Funkcjonariusze wyciągnęli 77-latka i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź