OKRADAŁ KOŚCIELNE SKARBONY- ZOSTAŁ ZATRZYMANY

OKRADAŁ KOŚCIELNE SKARBONY- ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Policjanci zatrzymali 56-latka podejrzanego o kradzieże i włamania do kościołów. Mieszkaniec Opola usłyszał 3 zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci Z Dobrzenia Wielkiego zostali poinformowani o włamaniu do jednego z kościołów na terenie gminy. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Na podstawie zebranych dowodów kryminalni z Opola wraz z funkcjonariuszami z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali 56-latka podejrzewanego o ten czyn. Zajmujący się sprawą śledczy powiązali go również z dwoma innymi przestępstwami. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kradł pieniądze z kościelnych skarbon. Tam wykorzystując okazję, że w kościele nie było innych osób, opróżniał ich zawartość. Straty jakie mogły ponieść parafie szacowane są na około 400 złotych.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

W związku z faktem, że 56-latek był już karany za podobne przestępstwa policjanci wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Previous OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W OPOLU
Next ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

WŁAMANIE I POROZBIJANE SAMOCHODY – 20-LATEK ZATRZYMANY

Skradzione i porzucone pojazdy o łącznej wartości blisko 80 000 złotych oraz włamanie do klubu sportowego. Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali podejrzanego o te przestępstwa 20-latka. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia.

Opole na Sygnale 0 Comments

DOMOWA HODOWLA POD NAMIOTEM

Kryminalni z Opola zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli namiot z oprzyrządowaniem służącym do nielegalnej hodowli marihuany. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 25 gramów gotowego suszu.

Opole na Sygnale 0 Comments

POTRĄCENIEM KOLEGI ZAKOŃCZYŁ SIĘ ŻART KIEROWCY Z 2 PROMILAMI

Policjanci z Brzegu zatrzymali 23-latka. Mężczyzna podejrzany jest o potrącenie swojego kolegi, gdy nietrzeźwy prowadził osobowego fiata. Jak tłumaczył chciał go jedynie wystraszyć. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź