Dieta wysokobiałkowa – czy jest dobra dla naszego organizmu?

Dieta wysokobiałkowa – czy jest dobra dla naszego organizmu?

Zbilansowana dieta to taka, która zawiera zdrową równowagę węglowodanów, białek i tłuszczów, a także wysoki poziom witamin i składników odżywczych. Różnorodność spożywanych przez nas posiłków jest tym, co dostarcza naszemu organizmowi określonych elementów. Cel i funkcja diety zależy od równowagi tych trzech głównych elementów.

Różne diety mają różną zawartość białka

Cateringi dietetyczne posiadają wiele programów dietetycznych. Część z nich mogą być użyte do określenia procentowej zawartości każdego elementu. Należy pamiętać, że jeśli zmniejszysz lub zwiększysz ilość jednego składnika posiłku, wpłynie to na pozostałe składniki. Vege+Fish to 20% białka, 25% tłuszczu i 55% węglowodanów. Dieta wegańska ma 18% białka, 27% tłuszczu i 55% węglowodanów. Im więcej węglowodanów i tłuszczów w posiłku, tym niższa zawartość białka. W diecie redukcyjnej białko stanowi 23%, tłuszcze i węglowodany odpowiednio 23% i 55%. Te proporcje są zupełnie inne w diecie kulturystów, gdzie 30% zawartości białka oznacza, że tłuszczu jest tylko 20%, a węglowodanów 50%.

O zdrowym odżywianiu, dietach i cateringu dietetycznym przeczytasz więcej na stronie http://feldman-catering.pl/

Dieta wysokobiałkowa jest zalecana dla osób, które mają skłonność do niedoborów białka.

Białko jest podstawowym składnikiem budulcowym. Jest wykorzystywane przez organizm do naprawy lub budowy tkanek, w tym mięśni. Nie musimy się martwić, że nabiał zostanie zmagazynowany w postaci tłuszczu, jeśli spożywamy jego duże ilości. Dla sportowców, osób, które chcą nabrać masy mięśniowej lub podczas rekonwalescencji, niższe spożycie kalorii w połączeniu z większą funkcjonalnością jest dobrym połączeniem. Dieta wysokobiałkowa może być stosowana w celu zmniejszenia masy tłuszczowej. Eksperci zalecają jednak ostrożność i przywrócenie normalnych proporcji po trzech tygodniach, aby nie obciążać nerek i trzustki.

Produkty, które są dozwolone w diecie wysokobiałkowej

Możesz przygotować posiłki z różnymi ilościami kurczaka, indyka, chudej wieprzowiny, chudego twarogu i tuńczyka, w zależności od tego, ile masz białka. Eksperci w dziedzinie żywienia zalecają, aby jeść warzywa, dobre tłuszcze i węglowodany, aby utrzymać dobre zdrowie.

Previous Różne stadia alkoholizmu: oznaki i objawy
Next Jak mogę powoli odzwyczaić się od alkoholu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta wręczył akty ślubowania 27 nowo przejętym policjantom. Słowami roty „ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” młodzi adepci rozpoczęli swoją służbę.

Wiadomości 0 Comments

72 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Adam Tychowicz oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podkom. Rafał Lejczak , uczestniczyli w obchodach 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Wiadomości 0 Comments

Duże okna w domu – zalety i wady

Duże przeszklenia domu sprawiają, że wydaje się on większy dzięki doskonałemu doświetleniu. Im większą powierzchnię pokrywają, tym większy jest ich efekt. Mają swoje zalety, ale i wady, tak jak każde

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź